AS Monaco odvolalo trénera Leonarda Jardima
AS Monaco odvolalo trénera Leonarda Jardima

Monaco odvolalo trénera. Za nástupcu chce svoju bývalú hviezdu

Vedenie francúzskeho futbalového klubu AS Monaco odvolalo trénera Leonarda Jardima. Portugalský kouč viedol "kniežatá" od júna 2014.

AS sa v prebiehajúcej sezóne nedarí, po 9. kole Ligue 1 figuruje klub až na 18. mieste tabuľky, keď získal iba šesť bodov. "Rešpektujeme všetku Leonardovu prácu. Bol pevnou súčasťou klubu a zanechal za sebou veľa pozitívnych vecí. Počas jeho trénovania prežil klub jedno z najkrajších období vo svojej histórii. Leonardo bude stále súčasťou rodiny AS Monaco," citoval portál eurosport.co.uk viceprezidenta klubu Vadima Vasiljeva.

"Som hrdý na to, že som viac ako štyri roky viedol AS Monaco. Vždy som pracoval s vášňou. Zaznamenali sme veľké víťazstvá a tieto spomienky zostanú vo mne navždy," uviedol Jardim.

"Kniežatá" chcú údajne na uvoľnený trénerský post získať bývalého francúzskeho reprezentanta Thierryho Henryho, ktorý pôsobí ako asistent Roberta Martineza pri belgickom národnom tíme. Majster sveta pôsobil v Monacu v rokoch 1994-1999, v sezóne 1996 s ním získal titul a o rok neskôr sa prebojoval do semifinále Ligy majstrov.

Zdroj, foto: TASR/AP

Odporúčané články