Martin Vantruba nahradil v nominácii SR 21 Adama Jakubecha
Martin Vantruba nahradil v nominácii SR 21 Adama Jakubecha

Vantruba nahradil do "áčka" povolaného Jakubecha

Brankár Martin Vantruba doplnil v stredu nomináciu slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na dvojzápas kvalifikácie ME 2019 tejto vekovej kategórie proti Estónsku (v piatok 12. októbra o 20.30 h v Dunajskej Strede) a v Severnom Írsku (v utorok 16. októbra o 20.30 SELČ v Belfaste). Obsadil miesto po Adamovi Jakubechovi, ktorý sa presunul národného A-mužstva po zdravotných problémoch Matúša Kozáčika.
      Realizačný tím na čele s trénerom Adriánom Guľom má k dispozícii brankársku trojicu Marek Rodák (Rotherham United), Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava) a Vantruba (Slavia Praha). "Už sme na to zareagovali, máme 20 hráčov plus troch brankárov, tak ako bola nominácia. Je veľmi príjemné, že všetci sú v poriadku a kvalitne sa pripravujú na to, čo na nás čaká," povedal Guľa pre TASR.
      Bývalého brankára trnavského Spartaka potešilo jeho rozhodnutie: "Dozvedel som sa to v utorok. Zrušil som plány na víkend a sadol som do auta. Na uplynulý zraz som nebol nominovaný, predtým som musel odísť skôr pre zranenie. Teším sa, sú tu chalani z Trnavy alebo ďalší, s ktorými mám dobré vzťahy. Som tu pár hodín, ale partia je skvelá. S trénerom som už mal česť na zraze reprezentácie do 20 rokov. Je výborný kouč so svojou filozofiou, myslím si, že herný štýl je rovnaký ako v Slavii."
      Estónsko je podľa postavenia v tabuľke 2. kvalifikačnej skupiny, v ktorej získalo v ôsmich dueloch jediný bod, papierovo slabší súper dvojzápasu. Severné Írsko na tretej priečke nazbieralo štrnásť bodov, druhé Slovensko má pätnásť. Guľa však s týmto nebude kalkulovať pri tvorbe zostavy: "Podľa mňa sa nedá v trénerskej profesii predbiehať, čo bude o týždeň, že pošetríme chlapcov, aby boli na Severné Írsko, potom dostanú teplotu a nebudú hrať ani v jednom stretnutí. Koncentrujeme sa na čo najvyššiu kvalitu v domácom zápase a potom sa sústredíme na Severné Írsko."
      Kouč už má predstavu o podobe otváracej jedenástky na piatok, no viac napovedať či niečo zmeniť mohol stredajší taktický tréning: "Chcem vidieť, ako chlapci fungujú, lebo niektorí majú za sebou naozaj veľa zápasov. Bude rozhodovať aj športová forma, nielen to, čo sme videli s trénermi v ligových mužstvách. Uvidíme, ako si to sadne aj v tímovej chémii. Preto sú dôležité tréningové jednotky, aby nás presvedčili, že toto si sadlo, toto je funkčné. Na druhej strane, ukázalo sa, že mimoriadne cenní sú pre nás aj hráči, ktorí neštartujú od začiatku. Ste v reprezentácii, máte vysokú kvalitu, môžete významne pomôcť aj ako striedajúci hráč."

      Aktualizovaná nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na zápasy kvalifikácie ME 2019 s Estónskom (12. októbra o 20.30 h v Dunajskej Strede) a Severným Írskom (utorok 16. októbra o 20.30 SELČ v Belfaste):
      Brankári: Marek Rodák (Rotherham United), Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava), Martin Vantruba (Slavia Praha)
      Obrancovia: Andrej Kadlec (FC Spartak Trnava), Michal Jonec (MFK Ružomberok), Denis Vavro (FC Kodaň), Richard Križan (FC Nitra), Martin Šulek (AS Trenčín), Michal Sipľak (Cracovia Krakov), Branislav Sluka (MŠK Žilina)
      Stredopoliari: László Bénes (Borussia Mönchengladbach), Milan Dimun (Cracovia Krakov), Filip Lesniak (BK Aalborg), Miroslav Káčer (MŠK Žilina), Christián Herc (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Andrej Fábry (FC Nitra), Nikolas Špalek (Brescia Calcio), Erik Jirka (FC Spartak Trnava), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk), Martin Košťál (Wisla Krakov)
      útočníci: Tomáš Vestenický (FC Nitra), Róbert Boženík (MŠK Žilina), Ľubomír Tupta (Hellas Verona)

Text, foto: TASR

Odporúčané články