Martin Vaculík bude aj v budúcej sezóne súčasťou Speedway Grand Prix
Martin Vaculík bude aj v budúcej sezóne súčasťou Speedway Grand Prix

Vaculík v prestížnej Grand Prix aj v ďalšej sezóne

Slovenský motocyklový pretekár na plochej dráhe Martin Vaculík bude aj v roku 2019 pôsobiť v seriáli Grand Prix. Pri udeľovaní voľných kariet dostal prednosť pred viacerými zvučnými menami, vrátane Nickiho Pedersena či majstra sveta z roku 2012 Chrisa Holdera. Informovala o tom spoločnosť BSI, ktorá je organizátorom Speedway Grand Prix. Pre Vaculíka to bude po rokoch 2012, 2013, 2017 a 2018 piata účasť medzi svetovou elitou.

Zároveň je známa 15-členná nominácia stálych účastníkov, ktorých pravdepodobne čaká 11 pretekov s vrcholom v Austrálii. Prvých osem mien bolo známych po záverečnej GP, z GP Challenge k nim pribudli Antonio Lindbäck, Niels Kristian Iversen a Janusz Kolodziej. Vďaka voľným kartám nebudú v ročníku 2019 chýbať okrem Vaculíka ani Patryk Dudek, Leon Madsen a Matej Žagar. Nominácia Dudeka a Žagara sa dala očakávať, kedže skončili ako prví dvaja pod čiarou osmičky najlepších.

V prípade Martina Vaculíka zavážila skutočnosť, že aj napriek tažkému zraneniu na začiatku sezóny sa dokázal vrátiť vo veľkom štýle a vyhrať GP Gorzówa.

Účastníci GP 2019: Tai Woffinden (Veľ. Brit.), Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Janusz Kolodziej (všetci Poľ.), Fredrik Lindgren (Švédsko), Matej Žagar (Slov.), Martin VACULÍK (SR), Greg Hancock (USA), Arťom Laguta, Emil Sajfutdinov (obaja Rus.), Niels Kristian Iversen, Leon Madsen (obaja Dán.), Jason Doyle (Aus.), Antonio Lindbäck (Švéd.)

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články