Jaroslav Šilhavý zverejnil svoju prvú nomináciu českej reprezentácie
Jaroslav Šilhavý zverejnil svoju prvú nomináciu českej reprezentácie

Šilhavý nominoval na Slovákov. V kádri sedem ligistov

Nový tréner českej futbalovej reprezentácie Jaroslav Šilhavý povolal do svojej prvej nominácie na duely Ligy národov proti Slovensku (13. októbra v Trnave) a Ukrajine (16. októbra v Charkove) viacerých navrátilcov. V národnom tíme sa po dlhšom čase objavia stredopoliar David Pavelka i obrancovia Lukáš Hejda a Ondřej Čelůstka.

V porovnaní s kádrom svojho prechodcu Karla Jarolíma urobil Šilhavý viacero zmien. Vracajú sa aj Matěj Vydra, Josef Šural a Bořek Dočkal, pre zranenia naopak absentujú Jan Kopic, Jan Sýkora a Tomáš Kalas. Mimo hry zostali Ondřej Petrák, Tomáš Hořava, Vladimír Coufal a Jan Bořil, informoval portál isport.cz.

"Snažili sme sa vybrať to najlepšie. Potešiteľné je, že hráči majú chuť reprezentovať," uviedol Šilhavý, ktorý plánuje ešte dvoch hráčov nominovať dodatočne. Pôjde pravdepodobne o stopéra a krajného stredopoliara.

Slovákom ani Čechom vstup do Ligy národov nevyšiel, oba tímy prehrali svoje úvodné vystúpenia s lídrom tabuľky Ukrajinou.

      Nominácia Česka na zápasy LN proti Slovensku a Ukrajine:
      Brankári: Tomáš Vaclík (FC Sevilla), Tomáš Koubek (Rennes), Jiří Pavlenka (Brémy)
      Obrancovia: Theodor Gebre Selassie (Brémy), Jakub Brabec (Rizespor), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Ondřej Čelůstka (Antalyaspor), Radim Řezník (Plzeň), Lukáš Hejda (Plzeň), Filip Novák (Trabzonspor)
      Stredopoliari: David Pavelka (Kasimpasa), Antonín Barák (Udinese), Bořek Dočkal (Philadelphia), Jaromír Zmrhal (Slavia Praha), Jakub Jankto (Sampdoria Janov), Josef Hušbauer (Slavia Praha), Tomáš Souček (Slavia Praha), Josef Šural (Sparta Praha)
      Útočníci: Michael Krmenčík (Plzeň), Patrik Schick (AS Rím), Matěj Vydra (Burnley)

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články