Volejbalistky odštartovali prípravu pod novým trénerom
Volejbalistky odštartovali prípravu pod novým trénerom

Volejbalistky odštartovali prípravu. Fenoglio privítal v Liptovskom Jáne zatiaľ 10 hráčok

Slovenská volejbalová reprezentácie žien odštartovala v utorok 1. mája prípravu na novú časť sezóny, v ktorej sa tím predstaví v Zlatej Európskej lige. Nový tréner reprezentácie Talian Marco Fenoglio privítal v Liptovskom Jáne zatiaľ iba 10 hráčok, ďalšie sa k tímu postupne pridajú po tom, ako ukončia klubové povinnosti.

Na Liptove sa v utorok napoludnia hlásilo desať reprezentantiek Romana Hudecová, Nikola Pištěláková, Karin Palgutová, Romana Krišková, Jaroslava Pencová, Erika Salanciová, Lucia Mikšíková, Michaela Španková, Monika Doležajová a Lucia Töröková. "Po skončení finálovej série v Maďarsku príde nahrávačka Barbora Koseková, v priebehu dvoch dní sa k tímu pridajú Nikola Radosová, Michaela Abrhámová, Dominika Drobňáková, Nina Herelová a Lucia Nikmonová. Po víkende, keď sa skončí finálový turnaj majstrovstiev Slovenska junioriek pribudnú Simona Cigániková, Dominika Ramajová, Karolína Fričová a Karin Šunderlíková," povedal športový riaditeľ Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Marek Rojko, ktorý bol v rokoch 2013 - 2016 trénerom ženskej reprezentácie.

"V príprave na sezónu, bola oslovená najprv jedna skupina hráčok z minulej sezóny a následne po konzultáciách s trénermi Slávie a STRABAGU aj ďalšia skupina hráčok z Extraligy aj po zistení objektívnej situácie a zdravotného stavu. Oslovených a odkonzultovaných bolo celkovo 30 hráčok aj s tými, ktoré tu v čase EL nebudú zo zdravotných aj rodinných problémov, ale prejavili záujem. Chýbajú Hrončeková /operácia kolena/, Kijaková /rodinné problémy/, Ovečková /zranený členok/, Kóšová /problémy s kolenom/, Stümpelová /rodinné problémy/, Szabóová /študijné problémy/, Reháková /študijné aj zdravotné problémy/ + je pripravené zapracovanie aj preverenie skupiny mladých hráčok v juniorskom veku, ktorých časť sa pripojí po majstrovstvách Slovenska juniorkiek po tomto víkende. Viaceré hráčky prichádzajú v priebehu tohto týždňa po sezóne v kluboch tak aby tréneri mali čo najviac možností hráčky vidieť a pripravovať a urobili si čo najviac objektívny obraz," dodal Marek Rojko.

Od februára sa hlavným trénerom ženskej reprezentácie stal Talian Marco Fenoglio a zmeny nastali aj v realizačnom tíme. Fenogliovými asistentmi budú kormidelník úradujúceho víťaza extraligy STRABAG Volleyball Club Tomáš Varga a taliansky tréner Stefano Miccoli, ktorý v tejto sezóne viedol Bergamo v najvyššej talianskej súťaži. Miccoli bude zároveň aj kondičným trénerom pri ženskej reprezentácii. Na pozícii tímového manažéra zostáva Slavomír Huba, fyzioterapeutom bude Roman Krištofík. Obsadenie pozície skauta (štatistika) je v štádiu riešenia.

V Liptovskom Jáne sa budú slovenské volejbalistky pripravovať do 9. mája. Potom sa na krátko presunú do Bratislavy, odkiaľ o deň neskôr odcestujú na tri prípravné zápasy do slovinského Mariboru. V piatok 11. mája sa stretnú s Austráliou, v nedeľu 13. s Chorvátskom a súper na sobotu 12. mája je v štádiu riešenia. V Maribore sa totiž v tom čase bude pripravovať viacero reprezentačných tímov.

Slovenky v priebehu mája a júna predstavia v Zlatej Európskej lige. V C-skupine sa zverenkyne trénera Fenoglia stretnú s Bieloruskom, Českom a Španielskom. Rovnako ako v mužskej súťaži je 12 tímov rozdelených do troch skupín, v ktorých sa stretnú každý s každým doma a vonku. Slovenky vstúpia do súťaže duelom v Poprade proti Bielorusku (19. mája), potom nastúpia v Minsku proti domácemu Bielorusku (23. mája), o tri dni neskôr (26. mája) sa predstavia v Prahe proti domácemu Česku, následne privítajú Češka v bratislavskej AEGON Aréne (30. mája), v predposlednom zápase v skupine nastúpia vo Valladolide proti Španielsku (2. júna) a na záver sa so Španielskom stretnú v Leviciach (6. júna). Záverečný turnaj Final Four sa uskutoční 15.-16. júna v Budapešti.

Širšia nominácia SR žien na Zlatú Európsku ligu:
Nahrávačky: Barbora Koseková (Linamar-Békéscsaba, Maď.), Lucia Töröková (Slávia EU Bratislava), Dominika Ramajová (STRABAG Volleyball Club)
Smečiarky: Nikola Radosová (CSM Bukurešť, Rum.), Dominika Drobňáková (Pays D'Aix Venelles VB, Fr.), Karin Palgutová (Quimper Volley 29, Fr.), Lucia Mikšíková (Dukla Liberec, ČR), Romana Hudecová, Erika Salanciová (obe STRABAG Volleyball Club), Karolína Fričová (Slávia EU Bratislava)
Blokárky: Jaroslava Pencová (SAB Volley Legnano, Tal.), Michaela Abrhámová (ASPTT Mulhouse, Fr.), Nina Herelová (VK Prostějov, ČR), Simona Cigániková (STRABAG Volleyball Club)
Univerzálky: Nikola Pištěláková (VK Královo Pole Brno, ČR), Romana Krišková (Dukla Liberec), Karin Šunderlíková (Slávie EU Bratislava)
Liberá: Lucia Nikmonová (STRABAG Volleyball Club), Michaela Španková (Volley project UKF Nitra), Monika Doležajová (TSV 1862 Obergünzburg, Nem.)
Realizačný tím:
Tréner: Marco Fenoglio
Asistenti: Tomáš Varga a Stefano Miccoli (aj kondičný tréner)
Team manager: Slavomír Huba
Fyzioterapeut: Roman Krištofík

Zdroj, foto: SVF

Odporúčané články