Volejbalisti Prievidze sú už len jednu výhru od obhajoby titulu
Volejbalisti Prievidze sú už len jednu výhru od obhajoby titulu

Prievidžania krôčik od obhajoby

Volejbalisti VK Prievidza zvíťazili vo štvrtom finálovom súboji play off extraligy na palubovke VK KDS Šport Košice 3:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:1 na zápasy. O zisku titulu môžu Prievidžania rozhodnúť pred domácim publikom, piaty duel je na programe v sobotu o 18.00 h.

      finále - 4. zápas:
      VK KDS Šport Košice - VK Prievidza 0:3 (-14, -18, -20)
      Zápas trval 76 minút. Rozhodovali: Mokrý, Porvazník, 390 divákov.
      Košice: Jakubov 13, Kríž 3, Lamanec 7, M. Sopko ml. 1, Pizur 3, Rossard 0, libero Kryš (Smolej 2, Bališin 2, Kasperkevič 2, Labik 1). Tréner: R. Vlkolinský.
      Prievidza: Jančura 2, Javorčík 6, Prešinský 7, Mlynarčík 15, Ihnát 16, Ludha 8, libero Ľ. Nemec. Tréner: R. Nemec.
      /stav série 1:3/

      "Kohúti" mali dobrý vstup do zápasu, keď Košičania viackrát chybovali v útoku (7:3). Na strane hostí sa darilo Mlynarčíkovi aj Ihnátovi a onedlho viedla Prievidza 15:8. Od stavu 18:14 už bodovali len hostia, Ludha zaznamenal v koncovke dve esá - 25:14.
      Prievidzi sa darilo aj na začiatku druhej časti, Ihnát blokom zvýšil na 8:4. Košičania nezložili zbrane a po ese Kasperkeviča vyrovnali (10:10), hostia však opäť odskočili (14:10) a náskok si bez problémov udržiavali. Po trojbodovej šnúre pred záverom setu viedli 21:14 a napokon o sedem bodov aj uspeli (25:18).
      Košičania hnaní vpred početnou kulisou chceli so stretnutím niečo urobiť, ale v úvode tretieho setu mali rýchlo opäť štvorbodové manko (4:8). Náskok súpera nedokázali skresať, po ese Mlynarčíka viedla Prievidza už 16:9. V závere sa hostia mohli spoľahnúť v útoku predovšetkým na Ihnáta, jeden z jeho bodov znamenal zisk piatich mečbalov (24:19). Prvý odvrátil Jakubov, ale s druhým si poradil Mlynarčík (25:20) a Hornonitrania sa tešili zo zaslúženého triumfu.

      Hlasy (zdroj: www.svf.sk):
      Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "V prvom sete sme zle začali, súper hral uvoľnenejšie a trpezlivejšie. Neskladáme zbrane, je to finále - do Prievidze sa ideme pobiť."
      Richard Nemec, tréner Prievidze: "Pre nás veľmi kľúčový zápas. Chalani sa v porovnaní so včerajškom upokojili, ako som spomínal, tie misky váh sa včera priklonili ku Košiciam. Vedeli sme, že to v Košiciach nebude jednoduché, ale v tomto zápase rozhodlo, že sme stabilizovali príjem - to bolo dôležité, ostatné nám už išlo. Chalani vedeli, čo majú robiť, k tomu sa pridal náš dobrý servis, a to rozhodlo. Do polnoci sa tešíme, od polnoci sa pripravujeme na nepríjemné Košice doma."

Text, foto: TASR

Odporúčané články