Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava zvíťazili vo štvrtom stretnutí finále play off nad domácim Strabag VC FTVŠ UK Bratislava
Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava zvíťazili vo štvrtom stretnutí finále play off nad domácim Strabag VC FTVŠ UK Bratislava

O majstrovi rozhodne piaty duel

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava zvíťazili v sobotňajšom štvrtom stretnutí finále play off extraligy žien v Dome športu nad domácim Strabag VC FTVŠ UK Bratislava 3:0 (-23, -21, -21) a vyrovnali stav série na 2:2. Rozhodujúci duel je na programe v stredu 24. apríla o 18.00 h v hale Mladosť.

      Strabag VC FTVŠ UK Bratislava - VK Slávia EU Bratislava 0:3 (-23, -21, -21)
      79 minút, rozhodovali: Juráček a Mokrý, 354 divákov 
      Strabag: Denysovová 9, Hrončeková 5, Kmezičová 15, Hudecová 11, Stümpelová 5, Ovečková 1, libero Španková (Ramajová 2, Trebichavská 0, Hronská Kručovská 0). Tréner: T. Varga.
      Slávia EU: Nelsonová 2, Šepeľová 17, Körmendyová 8, Reháková 7, K. Fričová 8, O'Neillová 16, liberá Magdinová a Bojňanská (Slezáková 0, Marečková 0). Tréner: M. Matušov.
      /stav série 2:2/

      Vo vyrovnanom prvom sete sa podarilo Slávii odskočiť najviac na tri body pri vedení 20:17. Svoj náskok si jej hráčky udržali až do konca setu a vyhrali v ňom 25:23. Druhé dejstvo patrilo dlhé minúty hosťujúcemu družstvu, vypracovalo si v ňom až desaťbodový náskok. Strabag však záver setu zdramatizoval a znížil na 21:22. Slávia následne získala tri body a set dotiahla do víťazného konca 25:21. Tretie dejstvo bolo opäť vyrovnané, obe družstvá bojovali urputne o každú loptu. Strabag sa dostal do vedenia 5:2, o svoju výhodu ale v ďalšom priebehu hry prišiel. Záver patril hosťujúcemu tímu, ktorý zvíťazil v treťom sete rovnakým pomerom ako v tom druhom a vybojoval si piaty rozhodujúci zápas.

      hlasy po zápase:
      Tomáš Varga, tréner Strabagu: "Odohrali sme zrejme najslabší zápas v tejto sérii, veľmi slabo sme útočili a tým sme sa dostávali pod tlak, doťahovali sme. Slávia dnes bola výborne pripravená, hrali naozaj dobre a víťazstvo si zaslúžili, táto bitka patrila im. Stav série je 2:2, rozhodne sa v stredu u súpera, kde sme už tento rok vyhrali. Ideme pracovať a ideme to dať, nič iné nám nezostáva. S každým naším vyhratým setom by Slávia bola nervóznejšia, žiaľ, nestalo sa. Slávia dnes bola výrazne lepšia, neodohrali sme zápas hodný majstra. Máme príležitosť ukázať to v stredu."
      Michal Matušov, tréner Slávie EU: "Hrali sme lepšie v útoku, čo bolo dôsledkom drobných zmien. Vyšiel nám vstup a niesli sme sa na emocionálnej vlne, čo bolo dnes možno kľúčové. Dnes tam bola obrovská bojovnosť a emócia celého kolektívu, za to treba dievčatá pochváliť. Verím, že to ukážeme aj v stredu v Mladosti. Bude dôležité pustiť sa do súpera takým štýlom ako dnes."

Text, foto: TASR

Odporúčané články