Dušan Lajovič sa prebojoval do finále na antukovom turnaji v Monte Carle
Dušan Lajovič sa prebojoval do finále na antukovom turnaji v Monte Carle

Lajovič pomstil svetovú jednotku, Nadal dvanásty titul v Monte Carle nezíska

Srbský tenista Dušan Lajovič sa prebojoval do finále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Monte Carle. Nenasadený hráč si v sobotňajšom semifinále poradil s desiatym nasadeným Daniilom Medvedevom z Ruska v dvoch setoch 7:5 a 6:1. Rus vo štvrťfinále vyradil jeho krajana svetovú jednotku Novaka Djokoviča. V boji o titul sa stretne s Talianom Fabiom Fogninim, ktorý prekvapujúco hladko zdolal druhého nasadeného Rafaela Nadala zo Španielska po setoch 6:4 a 6:2.
      Nadal tak prišiel o šanci získať svoj dvanásty titul na prestížnom turnaji. Fognini v doterajšej kariére zdolal tridsaťdvaročného Španiela v 14 pokusoch len trikrát a všetky triumfy zaznamenal v roku 2015.
      "Odohral som jeden z mojich najhorších zápasov na antuke za posledných 14 rokov. Je ťažké nájsť aspoň nejaké pozitíva, zaslúžil som si prehrať. Mal som zlý pocit, že to bude ťažký deň," povedal Nadal. Naopak, Fognini žiaril spokojnosťou. "Bol to výborný týždeň, spravil som kus dobrej roboty. Narodil som sa tu, viem, ako hrať na antuke. Bude to finále, ktoré nikto nečakal. Chcem si dobre oddýchnuť a pripraviť sa," uviedol.

      dvojhra - semifinále:
      Dušan Lajovič (Srb.) - Daniil Medvedev (10-Rus.) 7:5, 6:1
      Fabio Fognini (13-Tal.) - Rafael Nadal (2-Šp.) 6:4, 6:2

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články