Dominika Cibulková deklasovala v úvodnej dvojhre barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie Carolinu Meligeniovú Rodriguesovú Alvesovú
Dominika Cibulková deklasovala v úvodnej dvojhre barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie Carolinu Meligeniovú Rodriguesovú Alvesovú

Dominika na úvod stratila iba dva gemy

Slovenské tenistky vedú po úvodnej dvojhre barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 1:0. O prvý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC postarala slovenská jednotka Dominika Cibulková, ktorá deklasovala brazílsku dvojku Carolinu Meligeniovú Rodriguesovú Alvesovú za hodinu a päť minút 6:1, 6:1. V druhom singli si zmerajú sily Viktória Kužmová a Beatriz Haddadová Maiová.
      Cibulková, ktorá proti Brazílčankám absolvuje fedcupovú rozlúčku, hneď od začiatku súboja s Meligeniovou Alvesovou potvrdzovala úlohu favoritky. Slovenka hrala agresívne, tlačila súperku z forhendu a pripravovala si dobré pozície na zakončenie výmen. Postupne si vybudovala náskok 5:0 a v šiestom geme mala pri podaní Meligeniovej Alvesovej setbal. Brazílčanka vďaka veľkej bojovnosti odvrátila hrozbu "kanára" a znížila na 1:5, no v ďalšej hre Cibulková po úspešnom smeči spečatila zisk prvého setu. V druhom dejstve Slovenka po dvoch brejkoch odskočila súperke na 4:1 a zápas s prehľadom dotiahla do víťazného konca.
      "Podala som dobrý, solídny výkon. Teší ma, že som potvrdila úlohu favoritky. Nikdy nie je ľahké nastúpiť na kurt s tým, že musíte zvíťaziť. Počas celého zápasu som ani raz nestratila podanie, čo sa mi na okruhu WTA príliš často nestáva. Dnes som išla pri podaní na percento, súperka mi z bekhendu nedokázala ublížiť. V úvodných dvoch-troch gemoch som si ju oťukala, zdolala som ju dobrou hrou. Hrala som takmer bezchybne. Vedela som, že Alvesová je hráčka, ktorá sa len bráni. Počas duelu som nebola nervózna a dokázala som udržať na uzde emócie," povedala Cibulková.
      Slovenky vo februári prehrali v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny v Rige s domácim Lotyšskom 0:4 a musia absolvovať záchranárske práce. V aréne Riga slovenskému kapitánovi Matejovi Liptákovi chýbali Cibulková i Rybáriková. Kužmová, ktorá mala byť pôvodne slovenskou jednotkou, napokon nemohla nastúpiť pre pľuzgier na ruke. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu vďaka triumfu na turnaji americkej zóny na antuke v kolumbijskom Medelline. Vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0.
      
      barážový zápas o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie
      SLOVENSKO - Brazília 1:0 po úvodnej dvojhre
      Dominika Cibulková - Carolina Meligeniová Alvesová 6:1, 6:1
      nasleduje Viktória Kužmová - Beatriz Haddadová Maiová
      nedeľa 13.00 Cibulková - Haddadová Maiová, Kužmová -  Meligeniová Rodriguesová Alvesová
      Kužmová, Magdaléna Rybáriková - Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová

Text, foto: TASR

Odporúčané články