Albert Rusnák dvoma gólmi zariadil víťazstvo Realu Salt Lake na trávniku Cincinnati
Albert Rusnák dvoma gólmi zariadil víťazstvo Realu Salt Lake na trávniku Cincinnati

Zranený Rusnák sa predviedol dvoma gólmi, Greguš červenou kartou

Slovenský futbalista Albert Rusnák sa dvoma gólmi podieľal na triumfe Salt Lake City v piatkovom stretnutí MLS v Cincinnati 3:0. Dvadsaťštyriročný stredopoliar v závere prvého polčasu najprv v 38. minúte obdržal žltú kartu, o ďalšie štyri otvoril skóre a po zmene strán po hodine hry premenil pokutový kop. Rusnák má po ôsmich kolách zámorskej súťaže na konte štyri góly a je zatiaľ na šiestom mieste poradia kanonierov súťaže. 
      Ešte pred prvým zásahom utrpel nepríjemné zranenie, keď si vykĺbil prst na ruke. "Všimol som si, že je v neprirodzenej polohe, ale ani na chvíľu som nepomyslel na striedanie. Ak by sa mi to stalo na nohe, bol by to iný príbeh. Zabandážovali ho a mohol som pokračovať, ruku vo futbale až tak nepotrebujete. Keď som dal prvý gól, bolesť pominula," povedal Rusnák na oficiálnom webe svojho klubu.
      Menej sa darilo jeho krajanovi Jánovi Gregušovi. Jeho Minnesota podľahla domácemu Torontu 3:4. Slovenský reprezentant síce prihral Darwinovi Quinterovi na úvodný gól duelu, ale v 89. minúte videl červenú kartu.

Zdroj, foto: TASR/AP

Odporúčané články