Vpravo Michal Škvarka (Žilina) a Jakub Grič (Michalovce) počas prvého zápasu semifinále Slovnaft Cupu MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce
Vpravo Michal Škvarka (Žilina) a Jakub Grič (Michalovce) počas prvého zápasu semifinále Slovnaft Cupu MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce

Pred odvetami v lepšej pozícii Zemplínčania a úradujúci majster

V utorok a v stredu 16., resp. 17. apríla sa budú hrať semifinálové odvety jubilejného 50. ročníka futbalového Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2018/2019. Trnava bude v Senici brániť jednogólový náskok z prvého súboja (1:0), Michalovce sa proti Žiline doma pokúsia využiť dobrú pozíciu po remíze 1:1 spod Dubňa.
      Žilina a Michalovce sa v priebehu niekoľkých týždňov v lige aj v pohári stretnú až štyrikrát. Prvý zápas 16. marca v lige "šošoni" zvládli excelentne a vyhrali 4:0. Potom ale doma remizovali v prvom semifinále SP 1:1, keď zareagovali na gól súpera. Po stredajšej pohárovej odvete uzavrú súboje s MFK 27. apríla v lige opäť na Zemplíne. "Výsledok 1:1 je pred odvetou dobrý, vonku sme schopní streliť viac gólov. Máme silu na to, aby sme odvetu v Michalovciach zvládli a určite pôjdeme do nej s tým, že chceme vyhrať a hrať finále," povedal minulý týždeň Tibor Golian, asistent trénera MŠK. "Chceli sme si vybudovať pred odvetou takú pozíciu, aby sme mali šancu pomýšľať nad postupom do finále a takú pozíciu teraz máme. Doma budeme chcieť vyhrať, aby sme splnili tento cieľ. Škoda situácie, z ktorej sme inkasovali, uvidíme, či nás to bude mrzieť. Odvetu môže ovplyvniť aj to, že sa nebude hrať na umelej tráve ako v Žiline, ale na prírodnej," uviedol tréner MFK Anton Šoltis. Žilina v "generálke" na odvetu v lige prehrala doma so Slovanom 0:3 a umožnila mu majstrovské oslavy. Michalovce prehrali v Ružomberku 0:1.
      Trnava bude na Záhorí hájiť tesný náskok. V lige sa naladila ziskom bodu v Podbrezovej (0:0). "Senica má v pohári dobré výsledky. Teraz aj v lige vyhrala 4:1 doma s Nitrou. Majú kvalitných hráčov, stredopoliarov i útočníkov, ktorí sú dobrí v brejkoch. Určite 1:0 je pred odvetou dobrý výsledok, ale my musíme dať gól na pôde súpera, aby sme to mali ľahšie," povedal lodivod "andelov" Michal Ščasný po sobotňajšom súboji v Podbrezovej. Senica v lige bojuje zubami- nechtami o záchranu, po prvom jarnom víťazstve na domácom trávniku stráca na predposledný ViOn Zlaté Moravce len bod. V uplynulých troch ligových zápasoch získala sedem bodov. Aj v pohári sa jej až na prehru v Trnave doposiaľ darilo. Zverenci Ricarda Chéua už musia preladiť na odvetu. "Nie je čas na oslavu, musíme sa sústrediť na utorok a pokúsiť sa vyhrať zápas. Chceli by sme tak potešiť každého fanúšika, ktorý nás podporuje v zlých ale aj dobrých časoch," povedal pre klubový web 31-ročný Carlos Daniel Kay, ktorý sa gólovo presadil v druhom ligovom zápase za sebou.
      Zápasy semifinále sa hrajú na dva zápasy. O postupujúcom družstve v stretnutiach semifinále SP rozhoduje: 1. vyšší počet bodov získaných z oboch stretnutí, 2. lepší gólový rozdiel z oboch stretnutí, 3. vyšší počet dosiahnutých gólov na ihrisku súpera, 4. kopy na bránu zo značky pokutového kopu v zmysle PF (nepredlžuje sa). Finále sa bude hrať 1. mája na štadióne v Nitre.

      odvety semifinále Slovnaft Cupu 2018/2019
      utorok 16. apríla:
      19.00 FK Senica - Spartak Trnava (rozhodujú: Chmura, Benko, Weiss)
      /prvý zápas: 0:1/
      streda 17. apríla:
      17.00 MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina (Smolák, T. Somoláni, D. Hrčka)
      /prvý zápas: 1:1/

Text, foto: TASR

Odporúčané články