Bartovič a Sloboda dohrali vo Vítkoviciach
Bartovič a Sloboda dohrali vo Vítkoviciach

Dvojica Slovákov skončila vo Vítkoviciach

Vedenie českého extraligového klubu HC Vítkovice Ridera už nepočíta so službami slovenského obrancu Karola Slobodu a útočníka Milana Bartoviča. S obomi sa klub dohodol na ukončení spolupráce. Informovala o tom oficiálna webová stránka.

"Karolovi u nás vypršal kontrakt a k jeho predĺženiu alebo podpisu novej zmluvy nedošlo. Samozrejme mu ďakujeme za odvedené služby a prajeme mu veľa šťastia," uviedol hlavný tréner a generálny manažér klubu Jakub Petr. Sloboda strávil prevažnú časť doterajšej kariéry v českej extralige. Odohral v nej celkovo 576 zápasov, v ktorých získal 173 kanadských bodov. V roku 2008 sa ako hráč Slavie Praha tešil z majstrovského titulu. Do Vítkovíc prišiel pred sezónou 2011/2012, odohral tam tri sezóny, po ktorých okúsil KHL v drese Lady Togliatti a následne odohral ďalšie tri ročníky za Vítkovice.

Bartovič prišiel do Vítkovíc počas sezóny 2017/2018 v rámci hosťovania z Liberca. Za moravský klub odohral celkovo 22 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 1 gól  a 4 asistencie.

Text, foto: TASR

Odporúčané články