Slovenskí reprezentanti do 18 rokov na úvod turnaja Vladimíra Dzurillu zdolali Nemecko
Slovenskí reprezentanti do 18 rokov na úvod turnaja Vladimíra Dzurillu zdolali Nemecko

Osemnástka zdolala Nemecko

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov úspešne vstúpili do turnaja Vladimíra Dzurillu. Na piešťanskom ľade zdolali Nemecko 6:3.
      
      sumár:
      SLOVENSKO „18“ – Nemecko „18“ 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
      Góly: 2. M. Chromiak (Samuel Krajč), 12. Jellúš (M. Hlaváč), 38. Samuel Krajč (F. Gajdoš), 42. Hlaváč (M. Mrázik), 45. M. Mrázik (A. Valigura, M. Beňo), 60. Golian (M. Chromiak, J. Haščák) – 36. Nijenhuis (Kinder, Lindner), 38. Schumacher (Elias), 45. Peterka (Varejka, Volek). Vylúčenia na 2 min.: 1:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0 Rozhodovali: D. Konc st., Baluška – Výleta, P. Šefčík. 268 divákov
      SLOVENSKO: Kozel – Golian, Mudrák, F. Gajdoš, Lavička, Hlaváč, M. Beňo, Párička, Hudák – Kupka, D. Sojka, A. Vligura – M. Chromiak, J. Haščák ml., Samuel Krajč – M. Mrázik, Jellúš, M. Volko – O. Lukáčik, J. Eliaš, Lukačka.
      Nemecko: Tiefensee – Heyer, Gnyp, Zimmerrmann, Szuber, Fladee, Preto, Raab, Länger – Kinder, Lindner, Nijenhuis – Peterka, Varejka, Volek – Schumacher, Elias, Reinsecker – Henriquez-Morales, Kuqi, Schmidt.

      Viliam Čacho, hlavný tréner SR „18“: /zdroj: SZĽH/ „Keď sa vyhrá, tak dojmy po zápase sú príjemné a pozitívne, no ak zápas rozmeníme na ‚drobné‘, tak v našej hre bolo veľa chýb a nepresností, a aj určitá nervozita, predovšetkým počas prvej tretine, keď nám viazla rozohrávka, odskakovali nám puky a ‚nešli nohy‘. Neskôr sa to už zlepšilo, upokojili sme sa strelenými gólmi, no v závere, počas zhruba posledných piatich až siedmich minút sme sa znova pod vplyvom nervozity akoby začali báť o výsledok. Kopili sme chyby v obrane, čo by sa nám nemalo stávať. Súper to totiž môže využiť, no keď sa vyhrá, tak je každý tréner spokojný.“

      výsledok druhého zápasu:
      Bielorusko - Švajčiarsko 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Text, foto: TASR

Odporúčané články