Ivan Baranka sa stal novou posilou Komety Brno
Ivan Baranka sa stal novou posilou Komety Brno

Baranka mení klub

Slovenský hokejový obranca Ivan Baranka sa stal novou posilou Komety Brno. Do tímu českého majstra prišiel z Vítkovíc, v ktorých drese pôsobil od sezóny 2016/2017. Ostravský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
      Baranka sa s vedením HC Vítkovice najskôr dohodol na ukončení zmluvy, následne sa upísal českému majstrovi. "Ivanova zmluva u nás končila na konci tejto sezóny. Záujem o neho prejavilo Brno a vzhľadom k tomu, že už teraz vieme, že by sme nenašli zhodu na finančných podmienkach novej zmluvy, využili sme ponuku Komety už teraz. Hoci patril k našim dôležitým obrancom, vedeli sme, že na konci sezóny naša spolupráca aj tak skončí. Preto sme sa po vzájomnej dohode rozhodli uvoľniť ho do Komety, avšak s tým, že do konca prestupového obdobia chceme k nám do tímu priviesť adekvátnu náhradu," uviedol generálny manažér a hlavný tréner HC Vítkovice Jakub Petr.    
      Baranka prišiel do Vítkovíc v máji 2016 zo švédskeho Rögle. V českej extralige doteraz odohral celkovo 123 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 11 gólov, 32 asistencií a 28 plusových bodov.

Text, foto: TASR
 

Odporúčané články