Basketbalistky Young Angels Košice vo Východoeurópskej lige nepostúpili do play-off
Basketbalistky Young Angels Košice vo Východoeurópskej lige nepostúpili do play-off

Young Angels tesne ušiel postup, Žirková: "Vystúpenie hodnotíme kladne"

Basketbalistky Young Angels Košice prehrali na domácom turnaji Východoeurópskej ligy oba zápasy a v A-skupine tak obsadili nepostupovú piatu priečku. Po prehre s bieloruským Grodnom nestačili ani na švédske družstvo A3 Basket Umea.
      Zatiaľ čo Good Angels Košice dvakrát získali titul v EWBL, ich nástupnícky tím vstupoval do medzinárodnej súťaže so skromnejšími cieľmi. Družstvo pod vedením trénerky Zuzany Žirkovej napokon dosiahlo v siedmich zápasoch tri víťazstvá - nad Ostravou, Pécsom a Astanou. "Môžeme to hodnotiť kladne. Ja som rada, že sme odohrali také vyrovnané stretnutia a vybojovali tri víťazstvá. Stále sa máme čo učiť a dva play-off duely by boli príjemným bonusom. To by už však bola iná úroveň," uviedla Žirková pre klubovú stránku.
      Ako sa víťazstvom Grodna nad Pécsom (80:78) ukázalo, Košičankám by na postup nestačil ani triumf nad švédskym tímom. Výsledok tohto zápasu Košičanky vedeli už pred súbojom s Umeou. "Bolo by to možno o inom, ak by sme ešte mali šancu na postup. Náš prístup to však určite neovplyvnilo a dali sme do toho všetko až do poslednej sekundy," povedala Vanda Kozáková, autorka siedmich bodov. "Málokto z nás by pred sezónou povedal, že vyhráme niektoré vyrovnané zápasy, v ktorých sa lámal chlieb v posledných sekundách. Máme tri víťazstvá, čo nie je zlé. Iste, urobili sme aj chyby a postup nám ušiel veľmi tesne. Musíme sa z toho poučiť a nabudúce to zvládnuť lepšie," dodala.
      Domácim turnajom sa však tohtoročná medzinárodná konfrontácia košického družstva neskončila. Žirkovej zverenky budú naďalej pôsobiť v Stredoeurópskej lige, v ktorej ich čakajú súboje v rakúskom Grazi a doma s Brnom.

      Výsledky Young Angels Košice v EWBL:
      Young Angels - SBS Ostrava    53:51
      Young Angels - PINKK Pécs     68:60
      Young Angels - Cmoki Minsk    57:78
      Young Angels - Rostov         71:79
      Young Angels - Astana Tigers  78:73
      Young Angels - Olimpia Grodno 67:78
      Young Angels - A3 Basket      65:74

Text, foto: TASR

Odporúčané články