Borna Čorič vyhral úvodnú dvojhru finále Davisovho pohára

Čorič poľahky dostal Chorvátov do vedenia

Chorvátski tenisti vedú vo finále Davisovho pohára 2018 nad domácim Francúzskom 1:0. V úvodnom zápase na antuke v Lille vyhral Borna Čorič nad Jeremym Chardym 6:2, 7:5, 6:4. Duel trval 2:16 h.
      Čorič prelomil prvé dve podania svojho súpera a dostal sa do vedenia 4:0. Chardyho nepustil ani k jednému brejkbalu a prvý set vyhral presvedčivo 6:2. Vo vyrovnanom druhom dejstve rozhodol Čoričov brejk za stavu 5:5, Chorvát si následne svoj servis udržal a získal vo svoj prospech aj druhý set. Chardy prišiel o svoje podanie v treťom sete za stavu 1:2 a chorvátsky tenista ukončil tretí set a zápas druhým premeneným mečbalom.
      V druhom piatkovom stretnutí proti sebe nastúpili Jo-Wilfried Tsonga a Marin Čilič.
      Obhajcovia "šalátovej misy" Francúzi bojujú o jedenásty triumf, Chorváti sa snažia získať druhý titul v histórii, prvýkrát ho vybojovali v roku 2005 na Slovensku.