Volejbalisti VK Prievidza vyhrali v šlágri Edymax extraligy na palubovke VK KDS Šport Košice
Volejbalisti VK Prievidza vyhrali v šlágri Edymax extraligy na palubovke VK KDS Šport Košice

Šláger pre majstra, Zvolen uspel v päťseťáku u mladíkov

Volejbalisti VK Prievidza vyhrali v sobotňajšom šlágri 9. kola Edymax extraligy mužov na palubovke VK KDS Šport Košice 3:0 a upevnili si vedúcu pozíciu v najvyššej súťaži. Úradujúci majster má na konte osem víťazstiev, jednu prehru a 23 bodov. Hráčom zápasu (MVP) sa stal prievizdský univerzál Peter Mlynarčík, ktorý zaznamenal 17 bodov. Košičania klesli až na štvrtú pozíciu.

Na druhé miesto sa dostal vicemajster VKP Bystrina SPU Nitra, zverenci Ľuboslava Šalatu potvrdili úlohu favorita a bez problémov zdolali doma poslednú Starú Ľubovňu. V súboji tímov zo spodnej polovice tabuľky vyhral MVK Zvolen na palubovke COP Trenčín 3:2 a zaznamenal druhý úspech v aktuálnom ročníku. 

Toto kolo, ktoré v nedeľu dokončí súboj Komárna s Prešovom, uzavrie prvú polovicu základnej časti, nasledovať bude odvetná časť. 

Edymax extraliga mužov - základná časť - 9. kolo - sobota:

VK KDS ŠPORT KOŠICE - VK PRIEVIDZA 0:3 (-17, -26, -19)
Zápas trval: 83 minút, rozhodovali: Porvazník a Mokrý, 220 divákov.

Košice: Rossard 2, Jakubov 1, Kríž 2, Lamanec 13, M. Sopko ml. 15, Bališin 2, libero Kryš (Smolej 8, Pizur 2, Kasperkevič 0, Labik 0, Tesarčík 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Prievidza: Ludha 6, Jančura 0, Ihnát 15, Mačuha 10, Mlynarčík 17, Javorčík 10, libero Ľ. Nemec (Pliaseckij 0). Tréner: R. Nemec.

MVP: Peter Mlynarčík (Prievidza)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "V malom zápase pravdy sme totálne vybuchli. Nepredčili sme Prievidzu v žiadnej hernej činnosti. Zaslúžene vyhrali po koncentrovanom výkone."

Gabriel Chochoľák asistent trénera Prievidze: "Dnes sme chlapcom prízvukovali, že to bude ťažký zápas a pomerne skúsený tím a musíme sa sústrediť od začiatku na našu hru a to chlapci splnili do bodky. Dnes sme prihrávali, ešte lepšie sme útočili, dali sme si pozor na chyby v sériách, ktoré sa nám stávali v predchádzajúcich zápasoch. Chlapcom veľká gratulácia a naozaj skvelé zvládnutý zápas." 

COP TRENČÍN - MVK ZVOLEN 2:3 (13, -22, -13, 20, -9)
Zápas trval 123 minút, rozhodovali: Královič a Gerboc, 50 divákov.

Trenčín: Goč 2, Hrtus 17, Jendrejčák 8, Vančo 7, Ondruš 12, Kyjanica 12, libero Kurej (Remenár 6, Krišák 0, V. Rzyman 0, Š. Rzyman 0). Tréner: P. Kalný.
Zvolen: Michalec 14, Vaško 3, Kučera 16, Kováčik 1, Kliment 18, Vrtielka 8, libero Hraňo (Šimko 9, Podstupka 0, Kamenský 0). Tréner: M. Vaško.

MVP: Martin Vaško (Zvolen)

Peter Kalný, tréner Trenčína: "Zvolen dnes s výnimkou prvého setu predviedol konštantnejší výkon. My sme mali veľké výkyvy - tak, ako to na nás doľahlo v treťom sete, tak aj v tajbrejku. Od stavu 2:8 sa tajbrejk nevyhráva. Vyrovnanejšie družstvo vyhralo."

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Pre nás dnes veľmi cenné víťazstvo z mentálneho hľadiska. Posledné obdobie nie je u nás veľmi ideálne z hľadiska zranení a chorôb. Vedeli sme, že to nebude ľahké, a to sa aj potvrdilo. Myslím, že dnes rozhodol servis, prihrávka a vlastné chyby."
 

VKP BYSTRINA SPU NITRA - VKM STARÁ ĽUBOVŇA 3:0 (20, 12, 17)
Zápas trval: 69 minút, rozhodovali: Holčík a P. Vaško, 100 divákov.

Nitra: Porubský, Kašper, Kostoláni, Gera, Galandák, Holinga, liberá Ochodnický a Krajčo (Barbas, Marinič, Százvai). Tréner: Ľ. Šalata.
S. Ľubovňa: Billík, Lichvar, Kyšeľa, Margicin, Buvalič, Gula. Tréner: J. Senko.

MVP: Boris Gera (Nitra)

Ľuboslav Šalata, tréner Nitry: "Zápas sme mali celý čas pod kontrolou, preto som dal priestor viacerým hráčom zo širšieho kádra. A tak to aj vyzeralo. Boli tam chyby i nedostatky, absentovala tam kvalita prvej šestky, ale proti takémuto súperovi sme si to mohli dovoliť. Chceli a potrebovali sme však trošku obmeniť týchto hráčov, aby aj oni boli pripravení a rozohratí na zápasy, keď ich budeme potrebovať."

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: "Ja som veľmi rád, že sme zápas odohrali bez zranenia, nakoľko nám absentovalo niekoľko hráčov. Súper bol jednoznačne lepší na útoku aj servise, my sme sa v niektorých rotáciách trápili na prihrávke. Z našej strany sme mali veľmi veľa chýb na útoku a proti takému mužstvu ako Nitra je ťažké hrať nejakú rovnocennú partiu."

Zdroj, foto: SVF

Odporúčané články