Slovenská ženská hokejová reprezentácia obsadila na Turnaji šiestich krajín 2. miesto
Slovenská ženská hokejová reprezentácia obsadila na Turnaji šiestich krajín 2. miesto

Slovenky prišli v závere o víťazstvo na turnaji v Budapešti

Slovenská ženská hokejová reprezentácia obsadila na Turnaji šiestich krajín v Budapešti 2. miesto. Rozhodol o tom sobotný finálový zápas, v ktorom Slovenky prehrali s Dánskom 3:4.
      Po víťazstvách nad Francúzskom, Nórskom a Čínou utrpeli Slovenky v Budapešti jedinú prehru. Najbližšie sa národný tím žien predstaví v decembri v dvoch prípravných zápasoch s Rakúskom.

      Turnaj šiestich krajín - finále:
      Slovensko – Dánsko 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
      Góly SR: 9. Čupková, 45. Košecká, 50. Honečková. Vylúčené: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, strely na bránku: 17:27
      zostava SR: Budajová – Čurmová, Ištocyová Tatiana, Kučerková, Šulíková, Faberová, Králiková – Čupková, Honečková, Maskaľová, Hlinková, Korenková, Košecká, Halušková, Ištocyová Lucia, Trebulová, Suráková, Záborská

      hlas po zápase (zdroj: hockeyslovakia.sk):
      Ján Bezděk, tréner žien SR: "Zápas sme opäť začali dobre, dievčatá hrali od prvej minúty to, čo sme si povedali, a dostali sme sa do vedenia. Žiaľ sme sa ani v tomto zápase nevyhli vylúčeniam, ktoré nás pripravili o vedenie a súper otočil vývoj. Góly padali po individuálnych chybách. Dievčatá zabojovali v záverečnej tretine, otočili na 3:2, no v závere sme nešťastnými gólmi prehrali. Bol to veľmi dobrý zápas. Výsledok nás mrzí, mohli sme vyhrať a ešte sedem minút pred koncom sme viedli. Ak by mi niekto povedal, že obsadíme 2. miesto, bol by som veľmi rád, ale teraz ten výsledok trochu mrzí."

Text, foto: TASR

Odporúčané články