Volejbalistkám Strabag VC Bratislava nevyšiel vstup do európskeho Challenge Cupu Foto: TASR
Volejbalistkám Strabag VC Bratislava nevyšiel vstup do európskeho Challenge Cupu Foto: TASR

Strabag nezískal ani set

Volejbalistkám úradujúceho slovenského šampióna Strabag VC Bratislava nevyšiel vstup do európskeho Challenge Cupu 2018/2019, vo štvrtok v ŠH Mladosť v prvom zápase 2. kola prehrali 0:3 (-25, -20, -17) s družstvom slovinského GEN-I Volley Nova Gorica a skomplikovali si boj o postup do šestnásťfinále.

Zverenky Tomáša Vargu mali v závere vyrovnaného prvého setu k dispozícii tri setbaly, nezužitkovali ich však a hostky premenili svoju druhú príležitosť. V zostávajúcich dvoch setoch si Nova Gorica v prvej polovici vybudovala náskok a ten si bez komplikácií udržiavala. Líderkou štatistík s 18 bodmi bola srbská smečiarka Strabagu Nataša Ševariková.

Strabag o týždeň na súperovej palubovke (streda 14. 11. o 18.00 h) potrebuje víťazstvo 3:0 alebo 3:1 a aj triumf v zlatom sete do 15 bodov, Novú Goricu posunie do ďalšieho kola aj zisk dvoch setov. 

Úspešný z tejto dvojice si v šestnásťfinále zmeria sily s fínskym LP Kangasala. Strabag v prípade postupu odohrá prvé stretnutie opäť v domácom prostredí (27. - 29. novembra) a odvetu 5. decembra vo Fínsku. Strabag sa v Challenge Cupe predstavil aj v minulej sezóne, cez bosniansky ŽOK Gacko prešiel do osemfinále, v ktorom nestačil na favorizované Dinamo Krasnodar.

Challenge Cup žien 2018/2019 - 2. kolo - prvý zápas:

Strabag VC Bratislava (SR) - GEN-I Volley Nova Gorica (Slovin.) 0:3 (-25, -20, -17)
Zápas trval 72 minút, rozhodovali: Petsche (Rak.) a Bosenko (Ukr.), 200 divákov

Strabag: Ovečková 2, Ševariková 18, Hrončeková 7, Hudecová 3, Janevová 9, Stümpelová 6, libero Jančová (Trebichavská 1, Ramajová 0). Tréner: T. Varga. 
Nova Gorica: Velikonjová-Grbacová 10, P. Blažičová 8, Lipicerová-Samecová 10, Ferlincová 11, Peričová 5, Ščuková 13, liberá Zampedriová a T. Blažičová (Zbičajniková 0, Grudinová 0). Tréner: V. Samec.

Tomáš Varga, tréner Strabagu: "Zápas sa dobre rozbiehal. V prvom sete sme mali mierne navrch, aj v koncovke sme mali náskok dvoch či troch bodov, vlastnými chybami sme ho však premrhali. Veľká škoda koncovky prvého setu, trochu nás to zlomilo, prenieslo sa to aj do začiatku druhého setu a ťahalo sa to s nami. Ešte sme zabojovali v druhom aj treťom sete, no nestačilo to. Slovinky majú svoju kvalitu, dnes ju ukázali, my sme zas neukázali tú našu. V odvete nemáme čo stratiť, nebudeme pod tlakom a práve v takej situácii je možné to zvrátiť. Musíme o to zabojovať." 

Veronika Hrončeková, blokárka Strabagu: "Je to pre nás krutý výsledok. Dôležitý bol prvý set, ktorý sme prehrali v koncovke. Zrejme sme trochu stratili vieru, že zápas sa dá vyhrať, čo bolo trochu priskoro. Odišla nám koncentrácia, neplnili sme taktické pokyny a súper nás prekonal lepšou hrou. To, že sme prehrali zápas, ešte nič neznamená. V Slovinsku môžeme vyhrať a môže rozhodovať zlatý set, je to šport a ženský volejbal a všetko je otvorené."

Zdroj: SVF

Odporúčané články