Dva góly Tomáša Tatara Montrealu nestačili

Dva góly Tatara, Budaj na striedačke, domáci vyhrali všetkývh deväť duelov

Ani dva góly Tomáša Tatara nestačili hokejistom Montrealu na bodový zisk v nočnom zápase NHL. Canadiens prehrali na ľade New Yorku Rangers 3:5. Slovenský útočník strelil prvé dva góly hostí, keď otvoril skóre už v 1. minúte a presadil sa aj na začiatku druhej tretiny. V tejto sezóne má na konte päť presných zásahov, vyhlásili ho za jednu z troch hviezd duelu.
      Tatar prekonal súperovho brankára Henrika Lundqvista už po 23 sekundách strelou švihom pomedzi betóny. Svoje mužstvo poslal druhýkrát do vedenia tečom v 25. minúte, onedlho pridal tretí gól hostí Max Domi. Montreal však neudržal náskok 3:1 a domáci sa radovali zo štvrtého víťazstva za sebou, čo je ich najúspešnejšia šnúra v tejto sezóne. "Nezaujíma ma, čo kto hovorí. Viedli sme 3:1, takže sme neboli takí unavení. Dopustili sme sa mnohých individuálnych chýb v našich hlavách. Nech ide o koncentráciu alebo čokoľvek iné, je to naša vina," povedal kouč Canadiens Claude Julien.
      Los Angeles uspelo v prvom vystúpení pod trénerským vedením Willieho Desjardinsa. Na vlastnom ľade zdolalo v kalifornskom derby Anaheim Ducks 4:1 aj vďaka piatemu gólu Iľju Kovaľčuka v tomto ročníku. Slovenský brankár Peter Budaj kryl na strane Kings chrbát Jackovi Campbellovi, ktorý si pripísal 30 zákrokov a 96,8-percentnú úspešnosť, ako aj prihrávku práve na Kovaľčukov gól. "Všetci sme boli nabudení a odohrali sme skvelých dvadsať minút. Od toho sme sa odrazili. Začiatok je sľubný, no musíme pokračovať," citovala Campbella oficiálna stránka súťaže.
      Obranca Christián Jaroš odohral vyše štrnásť minút s plusovým bodom za Ottawu, Senators si doma poradili s New Jersey Devils 7:3. Zažiaril najmä prvý útok domácich, Mark Stone nazbieral dva góly a tri asistencie, Matt Duchene pridal tri asistencie a Ryan Dzingel mal bilanciu 1+1. Ottawa otočila stav z 0:2. "Po kontaktnom zásahu sme zatlačili súpera a vnútili sme mu našu hru. Tlačili sme na pedál, takýto hokej chceme predvádzať," vyhlásil Duchene.
      St. Louis uštedrilo Caroline Hurricanes piatu prehru za sebou, vo svojej aréne triumfovalo 4:1. Zásadnou mierou sa na tom podieľal Ryan O'Reilly, keď dosiahol premiérový hetrik v NHL. "Je to dobrý pocit, ak by som si chcel spomenúť na nejaký hetrik z minulosti, zrejme by som musel ísť do detských čias. Je príjemné pripísať si aj oficiálny, to jednoznačne," povedal útočník Blues.

NHL - sumáre:
      COLUMBUS BLUE JACKETS - DALLAS STARS 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
      Góly: 19. Duclair (Werenski, Jenner), 32. Nutivaara (Panarin, Savard), 38. Foligno (Wennberg), 59. Murray (S. Jones, Dubinsky) - 44. Ja. Benn (Heiskanen, Klingberg). Brankári: Bobrovskij - Bishop, strely na bránku: 34:28, 14.159 divákov.

NEW YORK RANGERS - MONTREAL CANADIENS 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
      Góly: 16. Kreider (Hayes), 38. DeAngelo (Hayes, Vesey), 49. Bučnevič (Staal, Hayes), 58. Pionk (Kreider, Zibanejad), 59. Zibanejad (Namestnikov, Skjei) - 1. TATAR (Jo. Benn, Petry), 25. TATAR (Danault, Gallagher), 27. Domi (Gallagher, Petry). Brankári: Lundqvist - Price, strely na bránku: 32:34, 17.428 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
      Góly: 6. C. Brown, 21. Marner (Tavares, Hyman), 60. Kadri (C. Brown, Marleau) - 32. Eakin (Theodore, Merrill). Brankári: Andersen - Fleury, strely na bránku: 21:37, 19.045 divákov.

DETROIT RED WINGS - VANCOUVER CANUCKS 3:2 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
      Góly: 34. Abdelkader, 42. Nyquist (De La Rose), rozh. sam. nájazd Larkin - 14. E. Pettersson (Eriksson, Goldobin), 32. Hutton (Gudbranson, Gaudette). Brankári: Howard - Markström, strely na bránku: 30:42, 18.640 divákov.

OTTAWA SENATORS - NEW JERSEY DEVILS 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)
      Góly: 13. Chabot (B. Ryan, Tierney), 13. Stone (Duchene, Dzingel), 23. White (Stone, Paul), 28. Stone (Duchene, Chabot), 38. White (Stone, Chabot), 51. Dzingel (Stone), 59. Pääjärvi-Svensson (Tierney, Duchene) - 4. Hall (Hischier, Greene), 12. Palmieri (Lovejoy, Hischier), 55. Zajac (Coleman, Vatanen). Brankári: Anderson (56. McKenna) - Schneider (28. Kinkaid), strely na bránku: 42:39, 12.491 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - EDMONTON OILERS 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
      Góly: 5. Stamkos (Kučerov), 20. Point (Gourde, T. Johnson), 34. Gourde (McDonagh, Point), 39. Kučerov (Stamkos, Coburn), 49. Kučerov (Miller, Stamkos) - 33. Strome (Klefbom), 41. Draisaitl (Rattie, Nugent-Hopkins). Brankári: Vasilevskij - Koskinen, strely na bránku: 34:35, 19.092 divákov.

ST. LOUIS BLUES - CAROLINA HURRICANES 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
      Góly: 12. O'Reilly (Tarasenko, Pietrangelo), 15. Fabbri (Perron, Thomas), 20. O'Reilly (Bozak, Tarasenko), 57. O'Reilly (Steen, Bozak) - 20. Slavin (Williams, Wallmark). Brankári: C. Johnson - McElhinney, strely na bránku: 19:37, 16.210 divákov.

LOS ANGELES KINGS - ANAHEIM DUCKS 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
      Góly: 7. D. Brown (Kovaľčuk, Carter), 14. Clifford (Martinez, Lewis), 25. Kovaľčuk (Toffoli, Campbell), 58. Toffoli (Kovaľčuk, Martinez) - 34. Kesler (M. Pettersson, Montour). Brankári: Campbell - Gibson, strely na bránku: 26:31, 18.230 divákov.

SAN JOSE SHARKS - MINNESOTA WILD 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
      Góly: 5. Sörensen (Burns, J. Ryan), 26. Thornton (Sörensen, Goodrow), 38. Suomela (Sörensen, Dillon), 48. Goodrow (Burns) - 33. Parise (Niederreiter, Koivu), 42. Spurgeon, 44. Dumba (Koivu, Suter). Brankári: M. Jones - Dubnyk, strely na bránku: 22:26, 15.853 divákov.