Joel Quenneville už nie je tréner hokejistov Chicaga Blackhawks
Joel Quenneville už nie je tréner hokejistov Chicaga Blackhawks

Chicago vymenilo trénera

Joel Quenneville už nie je tréner hokejistov Chicaga Blackhawks. Vedenie tímu NHL s ním v utorok ukončilo spoluprácu. Jeho nástupcom sa stal Jeremy Colliton.
      Šesťdesiatročný Quenneville odštartoval svoju anabázu v Chicagu v sezóne 2008/2009 a klub priviedol trikrát k zisku Stanleyho pohára (2010, 2013 a 2015). V uplynulej sezóne ale prvýkrát pod jeho vedením tím nepostúpil do play off. V tejto sezóne patrí Chicagu momentálne až 10. priečka v Západnej konferencii a ťahá sériu piatich prehier.
      "Bolo to naozaj veľmi ťažké rozhodnutie. Ale som presvedčený, že sme ho museli urobiť v najlepšom záujme organizácie Blackhawks," uviedol v stanovisku generálny manažér klubu Stan Bowman.
      Quenneville v NHL predtým trénoval aj Colorado Avalanche a St. Louis Blues. V historických tabuľkách súťaže je trénerom s druhým najvyššim počtom víťazstiev (890) i zápasov (1636), lídrom oboch je Scotty Bowman (1244/2141). Pri tíme skončili aj asistenti Kevin Dineen a Ulf Samuelsson. 
      Nový kouč Colliton doteraz viedol Rockford v nižšej zámorskej AHL, jeho asistentom bude Barry Smith. Vo veku 33 rokov sa Colliton stal najmladším aktuálne pôsobiacim koučom v profilige. V minulosti pôsobil ako tréner aj vo švédskej More. Informovala agentúra AP.

Text, foto: TASR/AP
 

Odporúčané články