Basketbalisti Golden State Warriors vyhrali siedmy duel za sebou

Doma iba obhajca prorokom, Houston prerušil sériu prehier, najlepší štart Toronta

Basketbalisti Golden State Warriors vyhrali v zámorskej NBA siedmy duel za sebou. V záverečnej štvrtine otočili domáci súboj s Minnesotou a po triumfe 116:99 sú na čele súťaže.
      Warriors prehrávali po tretej časti hry o štyri body, v poslednej ale prestrieľali súpera 33:12. V drese obhajcov titulu si Kevin Durant pripísal 33 bodov a 13 doskokov, Stephen Curry si obohatil konto o 28 bodov, deväť doskokov a sedem asistencií. "Som naozaj spokojný s našou defenzívnou hrou, najmä v poslednej štvtine sme predviedli skvelé predstavenie," vyhlásil po zápase kouč Warriors Steve Kerr. Za Minnesotu nedohral duel Derrick Rose, po piatich minútach prvej štvrtiny odstúpil pre problémy s členkom.
      Houston prerušil štvorzápasovú sériu prehier, na palubovke Brooklynu uspel 119:111. Chris Paul dal 32 bodov a mal 11 asistencií, Carmelo Anthony pridal osobné sezónne maximum 28 bodov. MVP uplynulej sezóny a hviezda Rockets James Harden vynechal už tretí zápas v rade pre svalové problémy. "V tretej štvrtine získal súper rozhodujúci náskok," povedal kouč Nets Kenny Atkinson.
       Hráči Oklahoma City Thunder sa pozviechali po rozpačitom úvode sezóny a po štyroch prehrách dokázali vyhrať štvrtý duel v rade. Na palubovke Washingtonu Wizards zvíťazili 134:111. Najproduktívnejším hráčom zápasu bol hosťujúci rozohrávač Russell Westbrook, ktorý dosiahol 23 bodov a pridal 12 asistencií. Washington má katastrofálnu bilanciu 1-7 a diváci hráčov po zápase vypískali.
       Toronto vyhralo na pôde Phoenixu Suns 107:98, keď po polčase prehrávalo o štyri body. Najlepší strelec hostí Kawhi Leonard, ktorý dosiahol 19 bodov, si dve minúty pred koncom neštastne poranil nohu. "Myslím, že to bude v poriadku. Pri doskoku som si trochu vyvrtol chodidlo, nemalo by to byť ale nič vážne," vyhlásil po zápase Leonard. Toronto vyhralo osem z deviatich zápasov a má tak najlepší štart do sezóny od založenia klubu.

NBA - sumáre:
      ORLANDO MAGIC - LOS ANGELES CLIPPERS 95:120 (22:22, 22:35, 28:30, 23:33)
      Najviac bodov: Vučevič 22 (11 doskokov), Fournier 19, Augustin 13 - Wiliams 28, Harris 21, Gallinari 13, 15.953 divákov

BROOKLYN NETS - HOUSTON ROCKETS 111:119 (32:25, 29:31, 25:35, 25:28)
      Najviac bodov: LeVert 29, Harris 18, Russel 12 - Paul 32, Anthony 28, Capela 22 (13 doskokov), 14.013 divákov

CHICAGO BULLS - INDIANA PACERS 105:107 (37:22, 21:38, 22:27, 25:20)
      Najviac bodov: Blakeney 22, LaVine 20, Holiday 19 - Oladipo 25 (14 doskokov), Turner 18, Colison 14, 19.704 divákov

WASHINGTON WIZARDS - OKLAHOMA CITY THUNDER 111:134 (30:35, 20:44, 35:31, 26:24)
      Najviac bodov: Beal 27, Howard 20, Wall 19 - Westbrook 23, Grant 22, George 17, 20.409 divákov

DALLAS MAVERICKS - NEW YORK KNICKS 106:118 (27:33, 32:23, 18:33, 29:29)
      Najviac bodov: Smith 23, Finney-Smith 19, Dončič 18 - Trier 23, Hardaway 18, Robinson 13 (10 doskokov), 20.008 divákov

UTAH JAZZ - MEMPHIS GRIZZLIES 100:110 (31:29, 29:24, 18:30, 22:27)
      Najviac bodov: Rubio 22, Ingles 19, Crowder 18 - Conley 28, Mack 19, Gasol 19 (10 doskokov), 18.306 divákov

PHOENIX SUNS - TORONTO RAPTORS 98:107 (26:23, 26:25, 19:29, 27:30)
      Najviac bodov: Canaan 19, Booker 18, Ayton 18 (17 doskokov) - Leonard 19, Valanciunas 16, Ibaka 14, 15.843 divákov

GOLDEN STATE WARRIORS - MINNESOTA TIMBERWOLWES 116:99 (36:32, 25:26, 22:29, 33:12)
      Najviac bodov: Durant 33 (13 doskokov), Curry 28, Thompson 22 - Wiggins 22, Butler 21. Okogie 15, 19.596 divákov

Text, foto: TASR/AP