Tom Dumoulin víťazom 1. etapy Giro d'Italia
Tom Dumoulin víťazom 1. etapy Giro d'Italia

V ružovom po 1. etape Giro d'Italia obhajca Dumoulin, Froome v časovke v Jeruzaleme zaostal

Holandský cyklista Tom Dumoulin sa stal víťazom piatkovej 1. etapy 101. ročníka pretekov Giro d'Italia. Obhajca vlaňajšieho prvenstva triumfoval v časovke jednotlivcov na 9,7 kilometra v Jeruzaleme s náskokom dvoch sekúnd pred Austrálčanom Rohanom Dennisom. Tretí bol Belgičan Victor Campenaerts.

Najväčší favorit Chris Froome z Veľkej Británie, ktorý počas prehliadky trate spadol, skončil až 21. s 37-sekundovou stratou na víťaza. Jazdec tímu Sky utrpel po páde niekoľko odrenín, ale jeho štart na podujatí to nehrozilo, ošetrili ho tímoví lekári. Okrem krvavých šrámov na kolene, odreného boku a potrhaného dresu nezistili vážnejšie poranenia, ktoré by mu zabránili v štarte v úvodnej etape.

Giro odštartovalo po prvý raz mimo Európy. Dumoulin v Jeruzaleme potvrdil časovkárske kvality a v sobotu sa oblečie do ružového trička. "V uplynulých dňoch som sa cítil veľmi dobre. Lepší štart som si ani nemohol želať. Trať mi sadla ako uliata, bola veľmi technická," citovala Dumoulina stránka cyclingnews.com. 
      
Výsledky 1. etapy Giro d'Italia:
1. Tom Dumoulin (Hol./Sunweb) 12:02 min, 2. Rohan Dennis (Aus./BMC) +2 s, 3. Victor Campenaerts (Belg./Lotto-Soudal), 4. Jose Goncalves (Portug./Kaťuša-Alpecin) obaja +12, 5. Alex Dowsett (V. Brit./Kaťuša-Alpecin) +16, 6. Pello Bilbao (Šp./Astana) +18, 7. Simon Yates (V. Brit./Mitchelton-Scott) +20, 8. Maximilian Schachmann (Nem./Quick-Step) + 21, 9. Tony Martin (Nem./Kaťuša-Alpecin), 10. Domenico Pozzovivo (Tal./Bahrain-Merida) obaja +27

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články