Veronike Velez-Zuzulovej sa narodil syn Jules
Veronike Velez-Zuzulovej sa narodil syn Jules

Zuzulová sa stala mamou

Najúspešnejšia slovenská alpská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová je mamou. V stredu pred deviatou večer sa jej vo francúzskom Annecy narodil syn Jules. Meno dostal po najlepšom priateľovi jej manžela Romaina Veleza, ktorý bol pilot helikoptéry a zahynul pri tragickej havárii. Informoval o tom vo svojom piatkovom vydaní denník Šport.

Jul Velez bude mať dvojité, teda francúzske aj slovenské občianstvo. "Už som telefonovala s naším veľvyslancom v Paríži, ktorý pripravil všetky potrebné dokumenty. S manželom sme sa okrem toho dohodli, že on bude na synčeka hovoriť svojím rodným jazykom a ja zasa svojim, takže odmalička to bude mať doma dvojjazyčné," povedala pre Šport bývalá elitná svetová slalomárka.

Velez-Zuzulová strávila v kolotoči Svetového pohára 17 sezón. Je víťazkou piatich podujatí prestížneho seriálu, na stupňoch víťazov stála celkovo 30-krát. Dvakrát bola druhou najlepšou slalomárkou SP. Kariéru ukončila v marci po pretekoch v nemeckom Ofterschwangu. Oficiálna rozlúčka so slovenskými fanúšikmi sa konala o mesiac neskôr v Jasnej.

Text, foto: TASR

Odporúčané články