Russell Westbrook (vľavo) a Al-Farouq Aminu počas tretieho zápasu štvrťfinále play off Západnej konferencie NBA Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers

Boston krôčik od postupu, Toronto do vedenia

Basketbalisti Bostonu Celtics zvíťazili v noci na sobotu v 3. zápase série na palubovke Indiany Pacers 104:96 a od postupu do 2. kola play off Východnej konferencie NBA ich delí už len jediné víťazstvo.
      Domáci dokázali v prvom polčase zmazať 15-bodové manko súpera, no strelecký výpadok v tretej štvrtine, v ktorej si pripísali len 12 bodov, znamenal tretiu prehru v sérii, tentoraz v pomere 96:104. Pacers prekonali v zápase jeden nelichotivý rekord, keď v prvej štvrtine inkasovali až 41 bodov, najviac v histórii organizácie v zápasoch play off. Hráči Indiany sa budú v nedeľňajšom štvrtom dueli série snažiť udržať nádej na postup do druhého kola a zároveň prerušiť 6-zápasovú sériu prehier s Bostonom.
      Duel medzi domácim Orlandom a Torontom sledovalo 19.367 divákov, čo bola druhá najvyššia návšteva v histórii Amway Center. "Kúzelníci" však svojim fanúšikom veľkú radosť nespravili, keď v priebehu tretej štvrtiny, za stavu 61:60, zaznamenali až 10 neúspešných streleckých pokusov a dovolili súperovi utiecť na rozdiel priepastných 15 bodov. Toronto zvíťazilo 98:93 a z uplynulých siedmich duelov na palubovkách súperov má na svojom konte už 6 víťazstiev. Raptors sa v sérii ujali vedenia 2:1.
      V Západnej konferencii zvíťazila domáca Oklahoma City nad Portlandom 120:108 a skorigovala stav série na 1:2. Russel Westbrook pomohol Thunder k triumfu 33 bodmi a 11 asistenciami. "Pán triple double" si tak napravil chuť po nevydarených úvodných dueloch, za ktoré si sypal popol na hlavu a svoje výkony označil za neakceptovateľné. V drese Portlandu sa 32 bodmi blysol Damian Lillard.

1. kolo play off NBA
      3. zápasy štvrťfinále Východnej konferencie:
      INDIANA PACERS - BOSTON CELTICS 96:104 (28:41, 33:18, 12:21, 23:24) Najviac bodov: Evans 19, Bogdanovič 15, Turner 13 – Brown 23, Irving 19 (10 asistencií), Tatum 18, 17.923 divákov.
      /stav série: 0:3/

ORLANDO MAGIC - TORONTO RAPTORS 93:98 (21:26, 24:22, 20:28, 28:22) Najviac bodov: Ross 24, Vučevič 22 (14 doskokov), Isaac 14 – Siakam 30 (11 doskokov), Leonard 16 (10 doskokov), Green 13, 19.367 divákov.
      /stav série: 1:2/

3. zápas štvrťfinále Západnej konferencie:
      OKLAHOMA CITY THUNDER - PORTLAND TRAIL BLAZERS 120:108 (21:22, 28:17, 37:43, 34:26) Najviac bodov: Westbrook 33 (11 asistencií), George 22, Grant 18 – Lillard 32, McCollum 21, Kanter 19, 18.203 divákov.

Text, foto: TASR/AP