Philadelphia Flyers angažovala na post hlavného trénera Alaina Vigneaulta
Philadelphia Flyers angažovala na post hlavného trénera Alaina Vigneaulta

Letci už majú nového kormidelníka

Hokejový klub zámorskej NHL Philadelphia Flyers angažoval na post hlavného trénera Alaina Vigneaulta. Na ňom nahradil dočasného kormidelníka Scotta Gordona.
      "Letci" nepostúpili v tejto sezóne do play off, už druhýkrát za uplynulé tri sezóny. V novembri prišiel do klubu nový generálny manažér Chuck Fletcher a teraz urobil prvú veľkú zmenu v realizačnom tíme. Päťdesiatsedemročný Vigneault má za úlohu v budúcej sezóne priviesť Flyers do bojov o Stanleyho pohár. Má na to dostatok skúseností, keďže v minulosti už priviedol do finále play off New York Rangers a Vancouver Canucks.
      "Historicky výsledkami aj skvelou fanúšikovskou základňou je Philadelphia klubom prvého rangu. Teším sa na prácu s Chuckom, je tu talentovaná skupina hokejistov a perspektíva opäť dostať Flyers na špičku NHL," citovala Kanaďana agentúra AP. Philadelphia hrala naposledy vo finále Stanley Cupu v roku 2010 a naposledy sa z triumfu v profilige tešila v roku 1975. Vigneault tiež povedie ako hlavný tréner Kanadu na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta na Slovensku.

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články