Diváci v Prahe uvidia zápas kanadsko-americkej NHL Chicago Blackhawks - Philadelphia Flyers
Diváci v Prahe uvidia zápas kanadsko-americkej NHL Chicago Blackhawks - Philadelphia Flyers

V stovežatej sa predstavia letci s jastrabmi

Najvyššia zámorská hokejová súťaž NHL sa tento rok vráti do Prahy. Vedenie profiligy potvrdilo, že 4. októbra v O2 aréne proti sebe nastúpia Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks.
      "Nezabudnuteľná méta v mojej kariére," citoval portál idnes.cz českého útočníka Flyers Jakuba Voráčka. "Keď som správu počul prvýkrát, mal som obrovskú radosť," uviedol jeho krajan, spoluhráč a obranca Radko Gudas. "Je to veľká vec pre mňa aj pre celú našu republiku. Dúfam že príde veľa ľudí a všetci si to užijeme," dodal útočník Chicaga David Kämpf. Vstupenky v cene od 1990 do 7990 českých korún (približne 77 až 312 eur) sa začnú predávať 27. marca v sieti Ticketportal.
      Zápas NHL sa v Prahe naposledy odohral v roku 2010, keď metropola Česka privítala súboj Phoenixu Coyotes s Bostonom Bruins, dva roky predtým tam bojovali o body New York Rangers s Tampou Bay Lightning. Okrem toho sa odohrali v Česku ešte dva exhibičné súboje Bruins s Libercom (2010) a Rangers so Spartou (2011).
      V rámci projektu Global Series tento rok odohrajú ešte dva zápasy NHL v Štokholme Buffalo Sabres s Tampou Bay Lightning, na programe sú 8. a 9. marca. Okrem toho sa Blackhawks predstavia 29. septembra v prípravnom stretnutí s Eisbären Berlín a Flyers nastúpia o deň neskôr proti švajčiarskemu HC Lausanne.

Text, foto: TASR/AP
 

Odporúčané články