Dele Alli sa zranil v zápase Fulham - Tottenham
Dele Alli sa zranil v zápase Fulham - Tottenham

Tottenhamu sa rozpadla ofenzíva

Anglický futbalista Dele Alli rozšíril maródku Tottenhamu Hotspur. V nedeľňajšom stretnutí Premier League s Fulhamom (2:1) musel v závere zápasu striedať. Po Harrym Kaneovi je druhý kľúčový hráč trénera Mauricia Pochettina, ktorého zdravotné problémy vyradili z hry. 
      "Hneď bolo jasné, že ide o svalové zranenie. Jeho vážnosť ukážu až nasledujúce dni, dúfame, že nebude vážne," povedal podľa BBC Pochettino. Tottenham je tretí v ligovej tabuľke s deväťbodovým mankom na prvý Liverpool. Situáciu mu však komplikuje úzky káder. Okrem Kanea a Alliho pre zranenie chýba Moussa Sissoko a Kórejčan Son Heung-min si plní reprezentačné povinnosti na Ázijskom pohári.
      Napriek absenciám je tréner Pochettino optimista: "Zranili sa nám hráči v dobe, keď máme veľmi nahustený program. To však otvára nové príležitosti. Svoju kvalitu môžu ukázať ďalší futbalisti a zaslúžiť si pozíciu v prvom tíme." Jeho tézu dokázal Georges-Kevin N'Koudou, ktorý nahradil Alliho v 86. minúte a pri ligovej premiére v tejto sezóne v nadstavenom čase prihral Harrymu Winksovi na víťazný gól.
      Tottenham už vo štvrtok nastúpi v odvete semifinále Ligového pohára proti Chelsea, v domácom zápase triumfoval 1:0.

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články