Ondrej Duda strelil proti Norimbergu dva góly
Ondrej Duda strelil proti Norimbergu dva góly

Duda dvoma gólmi zariadil výhru Herthy, rolexky však nedostane

Ondrej Duda zariadil dvomi gólmi triumf Herthy Berlín v nedeľňajšom zápase 18. kola nemeckej bundesligy na pôde Norimbergu 3:1.
      Dvadsaťštyriročný stredopoliar sa postaral o druhý a tretí gól hostí a pripísal si tak ôsmy a deviaty presný zásah v prebiehajúcej sezóne. Slovenskému reprezentantovi v 50. minúte priťukol pätičkou prihrávku Valentina Lazara autor prvého gólu Vedad Ibiševič a Duda poslal loptu do brány umiestnenou strelou k žrdi. O dvadsať minút neskôr prepustil Ibiševič loptu voľnému Dudovi a ten z trinástich metrov rozvlnil sieť.
      Dudov ôsmy gól znamenal splnenie nevšednej výzvy spred začiatku sezóny. Spoluhráč Salomon Kalou mu vtedy za osem presných zásahov sľúbil hodinky značky Rolex. V decembri však 24-ročný rodák zo Sniny od luxusného darčeka upustil. "Nechcem žiadne Rolexky. Peniaze by sme mali radšej darovať deťom. Celé to vzniklo ako žart. Vôbec tie hodinky nechcem. S tými peniazmi môžeme pomôcť iným ľuďom," citoval Dudovo vyjadrenie internetový portál berliner-kurier.de v článku s titulkom "Srdce namiesto Rolexiek!".

      sumár:
      1. FC Norimberg – Hertha BSC 1:3 (1:1)
      Góly: 42. Behrens – 50. a 70. DUDA, 15. Ibiševič
      /za hostí Duda celé stretnutie + 2 góly/

      FC Schalke 04 – VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)
      Góly: 8. a 78. Caligiuri (prvý z 11m) – 20. Rexhbecaj

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články