Rafael Nadal sa po štvormesačnej pauze prvýkrát súťažne predstaví na Australian Open
Rafael Nadal sa po štvormesačnej pauze prvýkrát súťažne predstaví na Australian Open

Nadal pripravený hrať v Melbourne

Španielsky tenista Rafael Nadal po exhibícii v austrálskom Sydney uviedol, že je zdravotne v poriadku a necíti žiadnu bolesť. Aktuálne druhý hráč svetového rebríčka sa však odhlásil z turnaja ATP v Brisbane z preventívnych dôvodov, keďže predchádzajúce vyšetrenie magnetickou rezonanciou odhalilo menšie zranenie ľavého stehna. Tridsaťdvaročný Španiel nechce riskovať absenciu na grandslamovom Australian Open (14. - 27. januára).
      Sedemnásťnásobný grandslamový šampión si v pondelok na podujatí FAST4 Showdown zahral po boku Kanaďana Miloša Raoniča v skrátenom formáte proti domácemu duu Nick Kyrgios a John Millman. Po víťaznom súboji podľa agentúry AFP skonštatoval: "Necítim žiadnu bolesť. Myslím si, že to bol na rozohranie dobrý štart. V Sydney bolo fantastické publikum a pre mňa to bol dobrý comeback. Užil som si to a som šťastný, že som späť na kurte. A som šťastný, že som opäť zdravý."
      Nadal nehral súťažne od septembra minulého roka, keď vzdal v semifinále grandslamového US Open. V novembri sa podrobil operácii členka a trénovať začal o ďalší mesiac. Sezónu odštartoval na exhibícii v Abú Zabí v súboji, v ktorom podľahol Juhoafričanovi Kevinovi Andersonovi. Na otázku reportérov, či aj napriek minulým zdravotným problémom bude v Melbourne útočiť na titul, odpovedal: "To sa nedá presne predpovedať, ale prečo nie? Samozrejme, bolo by lepšie, ak by som odohral celú exhibíciu v Abú Zabí aj celý turnaj v Brisbane. Veľmi dôležité ale je, že sa cítim pri hre dobre. Jediná vec je, že som ostrý zápas nehral už veľmi dlho."

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články