Viktória Kužmová neuspela v semifinále dvojhry na turnaji v Aucklande
Viktória Kužmová neuspela v semifinále dvojhry na turnaji v Aucklande

Kužmovej nevyšiel ani štvrtý pokus

Viktória Kužmová neuspela v semifinále dvojhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande. Nasadenej dvojke a obhajkyni titulu Nemke Julii Görgesovej podľahla za hodinu a 28 minút 1:6, 6:7 (6). Tridsaťročná predvlaňajšia víťazka WTA Elite Trophy nestratila proti Slovenke set ani vo štvrtom vzájomnom súboji.

Kužmová sa napriek prehre po skončení turnaja stane novou slovenskou dvojkou, keď v rebríčku WTA predstihne Magdalénu Rybárikovú. Z Aucklandu si odnáša prémiu 11.300 dolárov pred zdanením a 110 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho onlajn vydaní figuruje na 46. mieste - najvyššie v kariére. Pre zverenku trénera Michala Mertiňáka to bolo tretie semifinále na WTA Tour, vlani sa dostala medzi elitné kvarteto v Budapešti a Hertogenboschi.

Slovenke v 1. sete hrozil za stavu 0:5 a 0:40 kanár, všetky tri setbaly však odvrátila. V druhej sade bola dvakrát dve loptičky od zisku setu, napokon však nemecká tenistka ukončila zápas využitím tretieho mečbalu.
            
      dvojhra - semifinále:
      Julia Görgesová (2-Nem.) - Viktória KUŽMOVÁ (SR) 6:1, 7:6 (6), Bianca Andreescuová (Kan.) - Su-Wei Hsieh (3-Taiw.) 6:3, 6:3

Zdroj, foto: TASR/AP

Odporúčané články