Viktória Kužmová sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji v Aucklande
Viktória Kužmová sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji v Aucklande

Kužmová opäť otočila tretí set a je v semifinále

Viktória Kužmová sa prebojovala už do semifinále dvojhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande. Vo štvrťfinále si poradila s americkou držiteľkou voľnej karty Amandou Anisimovou po trojestovej bitke 6:3, 2:6, 6:4. V rozhodujúcom dejstve rovnako ako v 2. kole proti Anisimovej krajanke Sofii Keninovej otočila z 1:3.
      V dueli o postup do prvého finále na WTA Tour nastúpi v sobotu SEČ proti druhej nasadenej obhajkyni titulu Nemke Julii Görgesovej, ktorá zdolala Kanaďanku Eugenie Bouchardovú 3:6, 6:3, 7:6 (6). V rozhodujúcom dejstve odvrátila mečbal. Kužmová sa po tretí raz v kariére dostala medzi elitné singlové kvarteto na ženskom profesionálnom okruhu. Vlani bola medzi najlepšou štvoricou v Budapešti a Hertogenboschi. S Görgesovou má negatívnu bilanciu 0:3, pričom zatiaľ proti nej neuhrala ani set.
      V Aucklande má Kužmová už istú prémiu 11.300 dolárov pred zdanením a 110 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho onlajn vydaní figuruje na 46. mieste - najvyššie v kariére. Po skončení turnaja ASB Classic sa stane novou slovenskou dvojkou, keď predstihne Magdalénu Rybárikovú.
      Kužmová sa proti Anisimovej dokázala vyrovnať s náročnými podmienkami a silným vetrom. "Bolo to veľmi náročné, vietor sa neustále točil. Človek nevedel, čo má čakať. Nemohla som si nahadzovať loptičku a servovať tak, ako by som chcela. Vzhľadom na podmienky, v akých sme hrali, mal však zápas veľmi dobrú úroveň. Chcem sa poďakovať fanúšikom za podporu," povedala odchovankyňa košického tenisu pre novozélandské médiá.

      dvojhra - štvrťfinále:
      Viktória KUŽMOVÁ (SR) - Amanda Anisimová (USA) 6:3, 2:6, 6:4, Julia Görgesová (2-Nem.) - Eugenie Bouchardová (Kan.) 3:6, 6:3, 7:6 (6)

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články