FC Villarreal prepustil trénera Javiera Calleju
FC Villarreal prepustil trénera Javiera Calleju

Villarreal menil trénera

Španielsky futbalový prvoligista FC Villarreal prepustil trénera Javiera Calleju. Vedenie "žltej ponorky" tak zareagovalo na slabé výsledky mužstva. V sobotu v 15. kole La Ligy prehral Villarreal so Celtou Vigo doma 2:3 a v tabuľke je len jednu pozíciu od zóny zostupu. Novým koučom sa stal 46-ročný Luis Garcia Plaza, zmluvu dostal do konca sezóny.

Podľa informácie agentúry AFP nemal Villarreal ešte nikdy takú zlú bilanciu v La Lige v tejto časti ročníka. V tabuľke je na 17. mieste, na konte má len tri výhry a 5 remíz. Štyridsaťročný Calleja prišiel na lavičku mužstva v septembri 2017, keď nahradil Frana Escribu. Celkovo viedol mužstvo v 65 zápasoch s bilanciou 25 výhier, 18 remíz a 22 prehier. V uplynulej sezóne priviedol tím na piate miesto v La Lige.

Nový kouč Plaza už vo Villarreale pôsobil, pred 13 rokmi viedol jeho B-tím. V minulosti sedel aj na lavičke španielskych prvoligistov Levante a Getafe. Naposledy viedol čínsky klub Peking Žen-che. Jeho prvý zápas v novej pozícii bude štvrtkový duel Európskej ligy doma so Spartakom Moskva. 

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články