Slovenskí florbaloví reprezentanti zvíťazili v zápase o 9. miesto na MS v Prahe nad Estónskom
Slovenskí florbaloví reprezentanti zvíťazili v zápase o 9. miesto na MS v Prahe nad Estónskom

Slováci po výhre nad Estónskom deviati

Slovenskí florbaloví reprezentanti zvíťazili v piatkovom zápase o 9. miesto na MS v Prahe nad Estónskom 7:5. Zverenci trénera Petra Koutného rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi v tretej tretine.
      Slováci na šampionáte nenaplnili výsledkový cieľ, ktorým bolo prebojovať sa do štvrťfinále. Na treťom šampionáte po sebe zostali mimo najlepšej osmičky, do štvrťfinále zatiaľ prenikli iba raz pri svojej premiére na MS v roku 2012 vo Švajčiarsku.

      MS v Prahe - o 9. miesto /Sparta Aréna/
      SLOVENSKO - Estónsko 7:5 (1:3, 3:1, 3:1)
      Góly: 9. Gál (Dudovič), 27. Gál (Grlický), 28. Mráz (Kátlovský), 37. Čonka-Skyba (Šefčík), 47. Čonka-Skyba (Pažák), 58. Ujhelyi (Grlický), 60. Dudovič (Pažák) - 2. Salm, 12. Kareliusson (Pahn), 19. Pahn (Kareliusson), 30. Pahn (Kareliusson), 45. Salm (Rydell). Rozhodovali: Vilkki, Alakare (obaja Fín.), vylúčení: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 572 divákov
      SR: Mazák – Koščo, Řezanina, Gašparík, Šefčík, Machara, Miške, Kriš, Krocko – Gál, Grlický, Ujhelyi - Čonka-Skyba, Pažák, Dudovič - Mráz, Katlovský, Kubovič – Reguly
      Estónsko: Vaigur – Widercrantz, Markus, Öberg, G. Unga, Pass, Tamme, Einamann - Kareliusson, Savi, Pahn - Lehiste, E. Unga, Uue - Proos, Salm, Rydell - Kasenurm, Kallion

      Estónsko využilo svoj úvodný tlak, keď v 2. minúte otvoril skóre Salm. O niekoľko sekúnd mohli hostia zvýšiť, trafili však iba žŕdku. Slováci sa postupne dostávali viac do zakončenia a vyrovnať sa podarilo v 9. minúte Gálovi. Tempo zápasu bolo vysoké, útoky sa striedali na oboch stranách, no do dvojgólového vedenia sa dostali Estónci gólmi Kareliussona a Pahna. Slováci boli v druhej časti hry aktívnejší a gólmi Gála a Mráza v 27. a 28. minúte vyrovnali. V polovici duelu však vrátil Estóncom vedenie Pahn, v 37. minúte opäť vyrovnal Čonka-Skyba. Estónci sa opäť ujali vedenia v 45. minúte gólom Salma, no do konca duelu dávali góly už iba Slováci. Čonka-Skyba, Ujhelyi a Dudovič strelou do prázdnej bránky rozhodli o víťazstve slovenskej reprezentácie a konečnom 9. mieste na podujatí.

      Hlasy po zápase:
      Petr Koutný, tréner SR: "Som na svojich zverencov hrdý, pretože sme všetkým dokázali, že hrať florbal vieme, aj napriek jednej hlúpej prehre v najnevhodnejšom čase. Naša výkonnosť postupne stúpala a tí chlapci majú nízky vekový priemer, čiže ich šanca ešte len príde. Aj napriek tomu, že mi trénerské obdobie pri tejto reprezentácii končí, budem bojovať o jeho predĺženie o ďalšie dva roky!"
      
      Ronald Gašparík, hráč SR: "Bol to vyrovnaný zápas a taký sme aj očakávali. Prvá tretina nám ukázala, že to naozaj nebudeme mať dnes jednoduché, ale v ďalšom priebehu sme začali hrať to, čo skutočne vieme a v tretej tretine sme to len potvrdili. Estónci majú super defenzívnu hru a nám to tam nechcelo spadnúť aj napriek veľkej snahe. Bojovali sme ale za Slovensko a za deviate miesto a podarilo sa nám to."

      Michal Dudovič, hráč SR: "Náročný zápas sme zvládli aj napriek tomu, že Estónci boli silní na lopte a nebolo vôbec jednoduché sa cez ich výbornú obranu presadiť. Teší nás toto víťazstvo, len stále mrzí jediná prehra s Lotyšmi..."

Text, foto: TASR

Odporúčané články