floorball
floorball

Florbalistky postúpili do štvrťfinále. Nastúpia proti Fínkam

BRATISLAVA - Slovenské florbalové reprezentantky prenikli do štvrťfinále na domácich MS v Bratislave (1. - 9. decembra 2017). Zverenky českého trénera Michala Jedličku zvíťazili 7:3 nad Nemkami v zápase utorkového play-off o postup do štvrťfinále na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. O presné zásahy SR sa postarali Denisa Ferenčíková, Michaela Šponiarová, Katarína Klapitová, Lenka Cupráková a trojgólová Lucia Košturiaková. Slovenky vo štvrtok o 17.00 h vo štvrťfinále nastúpia na ZŠ Ondreja Nepelu proti víťazkám A-skupiny Fínkam.

Slovenky vstúpili do zápasu podľa svojich predstáv: v 8. min viedli o dva góly, keď sa presadili Ferenčíková a Košturiaková. Nemky v 9. min znížili zásluhou Schimanskej a v 26. min sa vďaka gólu Neumannovej dočkali vyrovnania - na palubovke v tej chvíli ležala zranená členka elitnej slovenskej formácie Ďuríková, ktorá sa do stretnutia vrátila až v tretej tretine. Slovenky odpovedali najlepším možným spôsobom, presne sto sekúnd po vyrovnávajúcom góle Nemiek Košturiaková zužitkovala presilovku - 3:2. V závere druhej tretiny gólmi potešili fanúšikov na tribúnach aj M. Šponiarová a Klapitová a Jedličkove zverenky išli do tretej časti s trojgólovým náskokom. V 46. min zvýšila na 6:2 Košturiaková, zavŕšila hetrik. Nemky v 58. min skorigovali na 3:6, na viac sa však nezmohli. Naopak, 40 sekúnd pred koncom Cupráková dostala loptičku do prázdnej bránky - 7:3.

Pre Slovenky to je štvrtý úspech v sérii; výhrami nad Singapurčankami (12:2), Estónkami (10:3) a Austrálčankami (21:1) so šiestimi bodmi a skóre 43:6 ovládli základnú C-skupinu. Nemky v B-skupine v konkurencii Švédok, Švajčiarok a Poliek s tromi prehrami a skóre 2:42 obsadili poslednú štvrtú priečku. Slovenské reprezentantky nadviazali na septembrový triumf 13:4 nad Nemkami, vtedy v českej Mladej Boleslavi išlo o prípravný súboj.

MS žien sa konajú od roku 1997 a v dvojročnom intervale, šampionát v Bratislave je jedenásty v poradí. Prvenstvo obhajujú Švédky, ktoré triumfovali na ostatných piatich MS, celkovo majú na konte sedem zlatých úspechov. Pre slovenské reprezentantky to je štvrtá účasť na MS - predtým štartovali vo Švajčiarsku 2011 (12. miesto), Česku 2013 (9. miesto) a Fínsku 2015 (8. miesto).

MS 2017 florbalistiek - Bratislava - play-off o štvrťfinále - utorok:

ZŠ Ondreja Nepelu
Nemecko - Slovensko 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)
Góly: 9. Schimanská (Baumgartenová), 26. Neumannová (Baumgartenová), 58. Neumannová (Baumgartenová) - 3. Ferenčíková (P. Hudáková), 8. Košturiaková (P. Hudáková), 27. Košturiaková (Ferenčíková), 36. M. Šponiarová (P. Hudáková), 40. Klapitová (Šidlová), 46. Košturiaková (P. Hudáková), 60. Cupráková (Trošková)
Vylúčené: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kirjonen a Sirkka (obaja Fín.), 2031 divákov
Zostava SR: Krištofová (Hlavatá) - Ďuríková, M. Šponiarová, Šidlová, Klapitová, Kocúrová, Bobotová - Ferenčíková, Košturiaková, P. Hudáková - K. Hudáková, Trošková, Kvasková - Cupráková, Robová, Dzurinová - Boľová, V. Grossová, Pintérová

Ďalší program SR - štvrtok 7. 12.:
štvrťfinále: Fínsko - Slovensko (ZŠ Ondreja Nepelu, 17.00)

Text: SITA   Foto: SITA

Odporúčané články