Slovenská futsalová reprezentácia prehrala s úradujúcim vicemajstrom sveta Ruskom
Slovenská futsalová reprezentácia prehrala s úradujúcim vicemajstrom sveta Ruskom

Slováci nestačili na Rusko

Slovenská futsalová reprezentácia prehrala v pondelňajšom zápase v rámci prípravného turnaja Slovak Futsal Week s úradujúcim vicemajstrom sveta Ruskom 2:6 (1:2). Hralo sa v Mestskej športovej hale v Trnave pred takmer 700 divákmi, o góly domácich sa postarali Tomáš Drahovský a Peter Štefaňák.
      Za stavu 2:4 sa Slováci odhodlali k power play, tá však trvala len niekoľko sekúnd po tom, ako Asadov dvomi gólmi do prázdnej bránky zavŕšil hetrik a spečatil hladký triumf "zbornej". Zverenci trénera Mariána Berkyho si v stredu 5. decembra o 20.30 h v bratislavskej Hant Aréne zmerajú sily s ďalším popredným tímom Iránom, ktorý na svetovom šampionáte 2016 v Kolumbii obsadil bronzový stupienok.
      Obe stretnutia slúžia pre Slovákov ako príprava na kvalifikáciu MS 2020, ktorej žreb bude v stredu 12. decembra. Hlavné kolo kvalifikácie aj s účasťou Slovenska sa uskutoční v termíne 22.-27. októbra budúceho roka.

      prípravný zápas - Slovak Futsal Week:
      SLOVENSKO - Rusko 2:6 (1:2)
      Góly: 18. Drahovský, 25. Štefaňák - 5. Šisterov, 15. Milovanov, 29. Romulo, 32. Asadov, 36. Asadov, 36. Asadov, 693 divákov.
      zostava SR: Herko (Oberman) - Drahovský, Štrbák, Směřička, Hudek, Štefaňák, Péchy, Dóša, Rick, Turek, Ostrák, Čeřovský, Matejov

      Marián Berky, tréner SR: "Chlapci odohrali veľmi ťažký zápas. V prvom polčase bola zhruba päťminútová pasáž, v ktorej sme sa dokázali súperovi herne vyrovnať a dostať sa aj do šancí. Celkovo sa však prejavila vyššia kvalita Rusov, ktorí sú fyzicky inde ako naši hráči. Tí nie sú z našej ligy zvyknutí na agresívne napádanie pri rozohrávke, s akým na nich dnes vyrukovali Rusi. Po štvrtom góle bolo rozhodnuté, piaty nás položil. Po ňom už hráči neverili, že môžu niečo s výsledkom urobiť."
      Tomáš Drahovský, hráč SR: "Rusi boli efektívnejší a v druhom polčase nás fyzicky prevýšili. V závere sme počas power play urobili dve ľahké chyby, ktoré by sa nemali stávať. Výsledok je pre nás trochu krutý. Máme v tíme veľa mladých hráčov, pre ktorých to bol prvý zápas proti súperovi na takejto svetovej úrovni."

      ďalší program:
      utorok 4. decembra: Rusko - Irán (20.30, Hant Aréna, Bratislava)
      streda 5. decembra: SLOVENSKO - Irán (20.30, Hant Aréna, Bratislava)

Text, foto: TASR

Odporúčané články