Tréner Radoslav Látal ľutoval fanúšikov Spartaka: "Pre hmlu nevideli nič"
Tréner Radoslav Látal ľutoval fanúšikov Spartaka: "Pre hmlu nevideli nič"

Fanúšikovia Spartaka nevideli svojich ani doma ani v Záhrebe

Futbalisti trnavského Spartaka majú za sebou ďalšiu cennú medzinárodnú skúsenosť. Vo štvrtkovom zápase Európskej ligy UEFA síce prehrali na pôde Dinama Záhreb 1:3, ale hanbu sebe i slovenskému futbalu neurobili ani vo štvrtom vystúpení v skupinovej fáze. Ocenil to aj ich tréner Radoslav Látal, ktorý sa im poďakoval za výkon, na druhej strane bol riadne roztrpčený a sklamaný v mene fanúšikov "andelov". Tí v hojnom počte merali cestu do Záhrebu, lenže pre hustú hmlu videli z diania na trávniku len málo.

Už od stredajšieho príletu trnavskej výpravy sa v chorvátskej metropole držal hustý "mliečny opar" a inak tomu nebolo ani počas stretnutia. Dôkazom podmienok na hranici regulárnosti bola situácia zo 63. minúty, keď Vachtang Čanturišvili znížil na 1:2. Hlučná odozva 1500-členného trnavského kotla, ktorý sídlil na opačnej tribúne záhrebského štadióna, prišla až so zhruba päťsekundovým oneskorením. To, že ich tím strelil gól, sa priaznivci Spartaka dozvedeli až zo svetelnej tabule. "Je mi ľúto ľudí, ktorí cestovali zo Slovenska stovky kilometrov a nevideli nič. Pre koho sa vlastne futbal hrá? Doma sme proti Dinamu hrali pred prázdnymi tribúnami a tu síce ľudia prišli, ale nevideli nič. Načo je to dobré? Bolo to na zvážení rozhodcov a tí nechali pokračovať v hre. Aj v polčasovej prestávke sa o tom znova debatovalo, našťastie sa potom podmienky trocha zlepšili. Ale v prvom polčase boli úseky, keď nebolo vidieť niektorých hráčov," hneval sa Látal.

Český kormidelník následne zhodnotil duel triezvym pohľadom a rovnakú optiku ponúkol aj pri pohľade na postupové šance jeho tímu, ktorý je stále v hre o 16-finále. Dinamo s plným počtom 12 bodov už má istotu jarného pokračovania v európskej súťaži číslo dva, druhú miestenku zrejme získa Fenerbahce Istanbul, ktorý v štyroch kolách nazbieral sedem bodov. Trnava má na konte tri a Anderlecht už bez šance na postup jeden: "Máme veľa hráčov, ktorí takéto zápasy zažívajú prvýkrát. Futbal je pre nich rýchlejší a agresívnejší. Opäť sme sa dopustili individuálnych taktických chýb, ale výkon nebol najhorší. Po strelenom góle sme boli Dinamu rovnocenný súper, žiaľ, po chybe v rozohrávke sme inkasovali tretíkrát. Napriek prehre som chlapcom poďakoval za výkon. Pred nami sú ešte dva zápasy v Európskej lige, ale nebavme sa o postupe. To som vravel už predtým. Pokúsime sa obstáť so cťou, získať nejaké body a zlepšiť slovenský koeficient, o to sa pobijeme. Zatiaľ sme nesklamali a pokúsime sa o to aj vo zvyšných dvoch zápasoch v Bruseli a doma s Fenerbahce Istanbul, ktorý je pre nás najatraktívnejší súper. Zápas s ním bude sviatok, ukončenie našej polročnej práce."

Text, foto: TASR

Odporúčané články