Slovenská hokejová reprezentácia žien zvíťazila v druhom zápase na Turnaji šiestich krajín nad Nórskom
Slovenská hokejová reprezentácia žien zvíťazila v druhom zápase na Turnaji šiestich krajín nad Nórskom

Slovenky v Budapešti zvládli ďalší vyrovnaný duel

Slovenská hokejová reprezentácia žien zvíťazila v druhom zápase na Turnaji šiestich krajín v Budapešti nad Nórskom 2:1 po nájazdoch. Slovenky si pripísali druhú výhru na podujatí, keď v stredu zdolali Francúzsko 3:2 po predĺžení. Zverenky trénera Jána Bezděka sa v piatok v treťom súboji stretnú s Čínou. Pre slovenské reprezentantky je turnaj v maďarskej metropole prvou previerkou v sezóne.

      výsledok:
      Nórsko - Slovensko 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
      Góly: 17. Kruse Johansenová (Morsetová, Tendenesová) - 13. Čupková, rozh. nájazd Hlinková, vylúčení: 4:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0
      Zostava SR: Budajová – Čurmová, Ištocyová Tatiana, Kučerková, Šulíková, Faberová, Králiková – Honečková, Čupková, Maskaľová, Hlinková, Korenková, Košecká, Halušková, Trebulová, Ištocyová Lucia, Čorňáková, Suráková, Záborská.

      hlas:
      Ján Bezděk, tréner (zdroj: hockeyslovakia.sk): "Prvá tretina nebola z našej strany optimálna, mali sme dosť vylúčených hráčok a Nórky nás prestrieľali. Hra nám trochu viazla, oproti prvému zápasu sme slabšie korčuľovali. V prestávke sme si niečo k tomu povedali, spolu s asistentom sme doplnili taktické pokyny a dievčatá ich začali napĺňať. Zlepšili korčuľovanie a hrali takticky na vysokej úrovni, čo podoprel aj veľmi dobrý výkon brankárky Budajovej. V tretej tretine zápas gradoval, šance sa striedali na oboch stranách. V predĺžení sme nevyužili presilovú hru štyroch proti trom, na druhej strane nás zachránila žŕdka krátko pred koncom. Nájazdy sú vždy lotéria. Budajová zatiahla roletu a Janka Hlinková pekným jednoduchým nájazdom rozhodla zápas. Keď už sme sa dostali do zápasu o 1. miesto, tak ho budeme chcieť vyhrať."

      ďalší program SR na na Turnaji šiestich krajín v Budapešti:
      9. novembra, 12.30 h Slovensko - Čína
      10. novembra, 12.00 h A3 - B3, 15.30 h A2 - B2, 19.00 h A1 – B1

Text, foto: TASR

Odporúčané články