Lukáš Lacko sa prebojoval do 2. kola na challengeri Peugeot Slovak Open
Lukáš Lacko sa prebojoval do 2. kola na challengeri Peugeot Slovak Open

Obhajca Lacko otočil duel 1. kola, Martin a Gombos po trojseťákoch končia

Ruský tenista Jevgenij Donskoj sa prebojoval do 2. kola dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open. V 1. kole si ako nasadená dvojka poradil s Estóncom Jurgenom Zoppom 7:6 (4), 6:2. Rakúšan Sebastian Ofner sa stal prvým štvrťfinalistom po triumfe 7:5, 6:4 nad štvrtým nasadeným Španielom Guillermom Garciom-Lopezom.
      Do 2. kola postúpil aj slovenský obhajca a nasadený hráč číslo jeden Lukáš Lacko. V stredu si poradil s Francúzom Stephanom Robertom, hoci prehral prvý set 4:6. V druhom však uspel 6:4 a v treťom 7:5. V 2. kole sa o postup do štvrťfinále pobije s Bielorusom Egorom Gerasimovom.
      "Bol to ťažký zápas. Herne to nie je zlé, ale kondične to po chorobe cítim. Bol to vybojovaný zápas. Budem sa snažiť urobiť všetko peto, aby som bol v ďalšom zápase úspešný," uviedol Lacko pre oficiálnu stránku podujatia.

      dvojhra - 1. kolo:
      Lukáš LACKO (1-SR) - Stephane Robert (Fr.) 4:6, 6:4, 7:5, Jevgenij Donskoj (2-Rus.) - Jurgen Zopp (Est.) 7:6 (4), 6:2, Ruben Bemelmans (8-Bel.) - Rudolf Molleker (Nem.) 6:4, 6:3, Alexander Bublik (Kazach.) - Andrej MARTIN (SR) 2:6, 6:3, 7:5

      dvojhra - 2. kolo:
      Sebastian Ofner (Rak.) - Guillermo Garcia-Lopez (4-Šp.) 7:5, 6:4, Sergij Stachovskij (Ukr.) - Norbert GOMBOS (SR) 6:7 (6), 6:4, 6:2

Zdroj, foto: TASR/AP

Odporúčané články